Cil tipine göre yüz temizleme önerileri

Cildine ne kadar iyi bakarsan, o da seni o kadar iyi ödüllendirir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için derinlemesine temizlik şart elbette. Ancak bu uygulamayı cilt tipine uygun olan ürünleri kullanarak yapmalısın. Cildine doğru ürünlerle bakım yapmıyorsan kuruması, kırışması ve erken yaşlanmasına engel olamazsın.

  • 45PAYLAŞIM
  • 7403OKUMA

Cilt tipine göre yüz temizleme önerileri:

Karma cilt

Karma ciltte yüzde T şeklinde bir yağlanma olur. Yağlı olan kısımlarda ise siyah nokta ve açık gözenekler oluşabilir. Cilt
temizliğinde süt tipi temizleyiciler, düşük alkollü tonikler, nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresi için krem kullanabilirsin.

Kuru cilt

İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı bir cildin varsa muhtemelen kuru bir cilde sahipsin. Cildinin yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür. Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ içerikli nemlendirici, besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve nemle yağ depo edici maskeler kullanarak günlük bakımını yapabilirsin.

Yağlı cilt

Yağlı bir cilde sahipsen siyah nokta ve sivilce muhtemelen en büyük problemin. Cildinde sivilce oluşumunu engellemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulamalısın. Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, su içerikli nemlendirici, sarkmayı önlemek için temizleyici ve sıkılaştırıcı maskeler tam sana göre.

Hassas cilt

Özellikle yağlı hassas ciltlerde genişlemiş gözenekler ve zaman zaman kırmızı lekeler oluşabilir. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. Süt tipi temizleyici, kesinlikle alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler kullanabilirsin.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

13605

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7840

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31658

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9597