5 adımda makyaj masası dekorasyonu

Yatak odasının en güzel köşelerinden biri makyaj masası ve çevresidir. Bu sevimli köşeyi fazla masraf yapmadan çok daha güzel ve şık hale getirebilirsin.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5257OKUMA

Rengarenk çiçeklerle süsle

Hepimiz çiçekleri çok seviyoruz, ancak günlük hayatımızda kaçımız gerçek çiçekleri yatak odamıza dahil ediyoruz? Genelde salonda ya da pencere kenarlarında kullandığın çiçekleri yatak odanda da kullanabilirsin. Makyaj aynanın önünü ya da yanını rengarenk güller ya da papatyalar ile süsleyebilirsin.

Ambalaj tasarımlarına dikkat

Makyaj takımı olarak kullandığın aletler, parfüm şişeleri, krem kutuları ve daha birçok ambalajı olan ürünü alırken ambalaj tasarımına da özen gösterebilirsin. Örneğin bir yüz kreminin ambalajı kalp şeklinde olsa ya da parfüm kutun ayakkabı şeklinde olsa güzel olmaz mıydı?

Renk uyumu

Makyaj masanın üzerindeki ürünleri renklerine göre dizayn edebilirsin. Pembe ve açık renk tonlarını bir yana koyarken, koyu ve pastel renk tonlarını da iç içe dizebilirsin.

Zengin tasarımlı tepsiler kullan

Makyaj masanı daha verimli kullanmak ve şık bir görünüm elde etmek için işlemeli tepsiler kullanabilirsin. Dantelden işleme bakır tepsiler ya da çini tepsiler makyaj malzemelerin için yeni bir düzenleyici görevi üstlenebilir. Böylelikle hem aradığını rahatlıkla bulabilir, hem de makyaj masana yeni bir stil kazandırmış olursun.

Düzenli ve temiz tut

Makyaj masanın güzel ve şık görünmesi, düzenli ve temiz olmasına da bağlıdır. Her yerin pudra ya da göz farı olduğu, her şeyin karışık durduğu bir masa pek iç açıcı olmaz. Gereğinden fazla eşyayı çekmecelerine ya da düzenleyici kutulara koyabilirsin. Belirli aralıklarla masanı silerek düzenli olmasını sağlayabilirsin.

5 adımda evini yenile

Dekorasyon trendlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Sen de evinde küçük yenilikler yapmak istiyorsan bu adımları takip edebilirsin.

4176

Ev dekorasyonunda doğru tekstil ürünleri nasıl seçilir?

Güzel ve dikkat çekici bir mekan oluşturmak aslında doğru döşemelikleri ve tekstil ürünlerini bir araya getirmekten geçiyor. Renk, desen ve hareketliliği doğru şekilde eşleştirerek keyifli bir mekan o

3703

İngiltere’nin en pahalı evi 22 milyon pound değerinde

İngiltere'nin en pahalı evi 22 milyon pound değerinde, Kuzey İngiltere'de 'Milyarderler Sokağı'nda bulunan 22 milyon p

3924

Jennifer Lopez muhteşem evini satıyor

Jennifer Lopez muhteşem evini satıyor, Ünlü sanatçı Jennifer Lopez, 2010 yılında eski eşiyle satı

3843