Cevizin 3 önemli faydası

Gün içerisinde düşünmeden ağzına attığın her atıştırmalık, sinsice sağlığını etkiliyor. Yine de paniğe gerek yok, çünkü uzmanlar atıştırma isteği duyduğunda yiyebileceğin ideal yiyeceği belirledi: Ceviz!

  • 6PAYLAŞIM
  • 998OKUMA

Sayısız faydasının yanı sıra sağlıklı yağı nedeniyle de ceviz; diyet listenin en üst sırasında yer almalı ve günlük beslenmenin bir parçası haline gelmeli.

Cevizin faydaları:

Hastalıklardan koruyor

Elinin altında bulunduracağın cevizden her gün altı yedi tane yediğinde vücudunu kanser, tip 2 diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar, Alzheimer gibi birçok hastalığa karşı korunması için desteklemiş oluyorsun.

Kalbin en iyi dostu

Ceviz, omega- 3 yağ asidi ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için kalbin en yakın dostu konumunda. Ayrıca içerdiği yağ asitleri erkeklerde meydana gelen prostat kanserini de engellemeye yardımcı oluyor.

Zeka gelişiminde etkili

Çocukların zeka gelişimine de fayda sağlayan ceviz, kalp atışını düzenliyor. Bir avuç ceviz veya 3 yemek kaşığı ceviz yağı tüketmenin aynı zamanda kan damarlarını da 4 saat içinde iyileştirdiği gösteriliyor.

Bunun yanı sıra bol miktarda protein ve lif tüketmiş oluyor, hafızanı güçlendiriyor, bir de öğrenme sürecini kısaltıyorsun.

Yanlış tükettiğimiz 5 yiyecek

Sağlığın için doğru beslenmeye özen gösterirken, bazı yiyecekleri yanlış tükettiğini biliyor musun?

1120

Çocuklar için zararlı yiyecekler listesi

Mutfağında bulunan hangi yiyeceklerin zararlı olduğunu biliyor musun? Amerika’da yapılan bir araştırmada özellikle çocuklar için tehlikeli olabilecek zararlı yiyecekler açıklandı.

1089

Kestanenin hiç bilinmeyen 8 faydası

Kış aylarının vazgeçilmezi olan kestane, pazarlarda yerini buldu. Sokaklarda, evlerde buram buram kestane kokusu hissedilir oldu. Kestanenin insan sağlığı açısından faydaları saymakla bitmiyor.

1166

Uyku getiren yiyecekler

Bağışıklık sisteminin daha zayıfladığı bu soğuk günlerde grip kol gezerken, griple mücadelede de çok önemli bir silah; kaliteli uyku! Düzenli ve kaliteli uyku uyumak istiyorsan, yediklerine de dikkat

1001