Cevizin 3 önemli faydası

Gün içerisinde düşünmeden ağzına attığın her atıştırmalık, sinsice sağlığını etkiliyor. Yine de paniğe gerek yok, çünkü uzmanlar atıştırma isteği duyduğunda yiyebileceğin ideal yiyeceği belirledi: Ceviz!

  • 25PAYLAŞIM
  • 4179OKUMA

Sayısız faydasının yanı sıra sağlıklı yağı nedeniyle de ceviz; diyet listenin en üst sırasında yer almalı ve günlük beslenmenin bir parçası haline gelmeli.

Cevizin faydaları:

Hastalıklardan koruyor

Elinin altında bulunduracağın cevizden her gün altı yedi tane yediğinde vücudunu kanser, tip 2 diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar, Alzheimer gibi birçok hastalığa karşı korunması için desteklemiş oluyorsun.

Kalbin en iyi dostu

Ceviz, omega- 3 yağ asidi ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için kalbin en yakın dostu konumunda. Ayrıca içerdiği yağ asitleri erkeklerde meydana gelen prostat kanserini de engellemeye yardımcı oluyor.

Zeka gelişiminde etkili

Çocukların zeka gelişimine de fayda sağlayan ceviz, kalp atışını düzenliyor. Bir avuç ceviz veya 3 yemek kaşığı ceviz yağı tüketmenin aynı zamanda kan damarlarını da 4 saat içinde iyileştirdiği gösteriliyor.

Bunun yanı sıra bol miktarda protein ve lif tüketmiş oluyor, hafızanı güçlendiriyor, bir de öğrenme sürecini kısaltıyorsun.

Göz sağlığını korumanın 4 yolu

Göz sağlığını korumanın en kolay yolu, sağlıklı beslenmekten geçiyor. Araştırmalar,sağlıklı beslenmenin gözleri birçok hastalığa karşı koruduğunu ve bazı hastalıkların ilerlemesini yavaşlattığını beli

39085

Bağırsakları temizleyen yiyecekler

Sağlıklı bir vücut için bağırsak sisteminin düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor.

6087

Depresyonu tetikleyen 5 yiyecek

Depresyon tedavisinde belirli gıdalardan kaçınmak ve daha önce kullanılmayan besinleri diyete eklemek, hastaların rahatlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun kendisini onarma kapasitesini artır

6118

Sağlıklı 5 ara öğün

Sağlıklı bir beslenme programının ilk ana kuralı ara öğünlerin dengelenmesi...

7438