Cevizin 3 önemli faydası

Gün içerisinde düşünmeden ağzına attığın her atıştırmalık, sinsice sağlığını etkiliyor. Yine de paniğe gerek yok, çünkü uzmanlar atıştırma isteği duyduğunda yiyebileceğin ideal yiyeceği belirledi: Ceviz!

  • 7PAYLAŞIM
  • 1026OKUMA

Sayısız faydasının yanı sıra sağlıklı yağı nedeniyle de ceviz; diyet listenin en üst sırasında yer almalı ve günlük beslenmenin bir parçası haline gelmeli.

Cevizin faydaları:

Hastalıklardan koruyor

Elinin altında bulunduracağın cevizden her gün altı yedi tane yediğinde vücudunu kanser, tip 2 diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar, Alzheimer gibi birçok hastalığa karşı korunması için desteklemiş oluyorsun.

Kalbin en iyi dostu

Ceviz, omega- 3 yağ asidi ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için kalbin en yakın dostu konumunda. Ayrıca içerdiği yağ asitleri erkeklerde meydana gelen prostat kanserini de engellemeye yardımcı oluyor.

Zeka gelişiminde etkili

Çocukların zeka gelişimine de fayda sağlayan ceviz, kalp atışını düzenliyor. Bir avuç ceviz veya 3 yemek kaşığı ceviz yağı tüketmenin aynı zamanda kan damarlarını da 4 saat içinde iyileştirdiği gösteriliyor.

Bunun yanı sıra bol miktarda protein ve lif tüketmiş oluyor, hafızanı güçlendiriyor, bir de öğrenme sürecini kısaltıyorsun.

Sağlıklı 5 ara öğün

Sağlıklı bir beslenme programının ilk ana kuralı ara öğünlerin dengelenmesi...

1540

Chia tohumu hakkında bilinmesi gerekenler

Son dönemin en popüler besini olan Chia tohumunun faydaları saymakla bitmiyor.

945

Acı biberin sağlığımıza 6 önemli faydası

Antioksidan özelliğinden gribi engelleyici faydalarına kadar işte acı biberin sağlığımıza faydaları...

1103

Marulun sağlığımıza 9 müthiş faydası

Yaz aylarına doğru gidildikçe daha az rastlayacak olsak da marul, kıvırcık ve iceberg tüketmek için daha vaktimiz var. Sağlık dostu marulu yaz-kış demeden tüketmeye özen göstermelisin.

1470