Bordo ruj hakkında her şey

Bu sezon bordo ruj trendi yükselişe geçiyor. Kırmızı kadar iddialı ve nude tonlar kadar kendini sevdiren bordo rujları, doğru tonlarda uygulayarak mükemmel bir görüntü yakalayabilirsin.

  • 24PAYLAŞIM
  • 3948OKUMA

Bordo ruj trendi seni korkutsa da uygulaması ve kullanımı hiç de sanıldığı kadar zor değil, önemli olan nokta sana yakışan tonu bulmakta!

Ten rengine göre bordo ruj seçimi

Her ten rengine yakışacak bordo ruj mutlaka vardır. Bordo ruj seçiminde doğru rengi yakalayabilmek için, ten rengine uygun tonlarda ruj seçmelisin.

Açık tenliler:

Makyajında vamp bir görüntü elde etmek istiyorsan, koyu tonlarda bordo ruj uygulayabilirsin. Bordo rujunu aynı zamanda koyu renk bir göz makyajıyla da tamamlayabilirsin.

Buğday tenliler:

Buğday tenliler bordo ruj rengi seçimi konusunda çok daha şanslı. Kahve ve bordo tabanlı mat rujlar ile çabasız şıklığına cool bir dokunuş getirebilirsin.

Esmer tenliler:

Esmer tenliler ise koyu dudakların keyfini özgürce çıkarabilirler. Açık tenliler gibi rahatlıkla her tonu deneyebilirler.

Nemlendir

Bordo rujları uygulamadan önce dudaklarının yeteri kadar nemli olduğundan emin olmalısın. Uygun tonu seçtikten sonra en önemli adım ise bu rengi özgüvenle taşımak.

Dudak kalemi kullanımı:

Dudak kalemi kullanımı bordo ruj kullanımında da büyük önem taşıyor. Böylelikle hem dudaklarının şeklini belirginleştirebilir hem de rujunun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin.

Kapatıcı uygulaması:

Göz altı, kızarıklık gibi kusurlarını kapattıktan sonra uygulayacağın bordo tonlarındaki ruj sayesinde tüm dikkatleri dudaklarına çekebilirsin. Gözlerine derinlik katmak için göz kapağını minimum miktarda kapatıcı yardımıyla nötrleyip hafif maskara uygulaması yapabilirsin.

Gotik etkisi:

Kahverengi rengi barındıran bordo ruj kullanımı ile dudaklarına gotik bir hava katabilirsin. Gotik dudaklarda en önemli püf nokta ise cildin soluk ve renklendirilmemiş olması…

Bordo ruj kombinleri:

Soft renkler: Stilinde kontrast yaratmak istersen, soft renkleri bordo rujunla tamamlayabilirsin. Böylelikle iddialı ve dengeli bir görünüm yaratmış olursun.

Beyaz renkler: Baştan aşağıya bembeyaz bir stille bordo rujunun etkisini daha da artırabilirsin.

Etekler: Midi ya da mini etek ve beyaz bir gömlek ile bordo rujun mükemmel görünecek.

Takım elbise: Maskülen bir takımla bordo ruju kombinlersen mükemmel bir kontrast yaratmış olursun.