Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

  • 30PAYLAŞIM
  • 4928OKUMA

Saçlarımız bazen çok boyatmaktan bazen de ısı ve güneşe maruz kalmaktan yıpranıyor. Modavemoda.com’un birkaç önerisi ile saçlarını ipeksi ve sağlıklı görünen eski hallerine dönüştürebilirsin.

Saçlarını güçlendir

Boyama işlemi saçlarının zayıflamasına neden olur. Saçlarını boyatmaya devam ederken bir çok kozmetik markasının onarıcı şampuan ve saç kremlerini tercih edebilirsin. Böylece saçlarındaki kopmaları bir nebze de olsa engelleyebilir ve saç renginin keyfini daha uzun süre sürebilirsin.

Saç bakımı

Saçlarının gücünü tekrar kazanması için haftada bir ya ada iki kez maske uygulamalısın. Saç bakım maskeleri, saç tellerini derinlemesine onarır ve saçının gücünü kazanmasına yardımcı olur.

Doğal yağlar

Saç bakım rutinine mutlaka doğal yağları da eklemelisin. Doğal yağlar hem saçlarını besler hem de elektirklenmeyi kontrol altına alır.

Saç için 10 doğal yağ

Saçlarını ısıya karşı koru

Saçlarına ısıyla şekil verirken maşanın, düzleştiricinin ya da saç kurutma makinesinin neden olacağı hasarları önlemek için koruyucu bir saç bakım kremi kullanmalısın.

Sudaki kireç miktarı

Yaptığın tüm saç bakımlarına rağmen saçların hala bakımsız görünüyorsa sudaki kireç miktarının etkisi olabilir. Bu durumda evinde kireç arıtma sistemi kullanman gerekiyor olabilir.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28861

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100482

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40985

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31980