Yüz beyazlatan doğal maske tarifleri

Yüz beyazlatan doğal maske tarifleri ile hayalini kurduğun bembeyaz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin.

  • 81PAYLAŞIM
  • 13461OKUMA

Yulaf ve limon suyu maskesi

Yüz beyazlatan bu doğal maske tarifi, hem cilt rengini açıyor hem de gözeneklerin ve fazla yağın temizlenmesini sağlıyor. Maske için ihtiyacın olan malzemeler; 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Maskeyi hazırlamak için yulafı püre kıvamına getir ve limon suyunu ekleyip iyice karıştır. Karışımı yüzüne uyguladıktan sonra 25 dakika kadar bekleyebilirsin.

Portakal maskesi

Yüzü beyazlatıcı özelliği bulunan portakal maskesi, aynı zamanda C vitamini desteği sağlayarak sivilce oluşumunu azaltmaya da yardımcı olur. Maskeyi hazırlamak için portakal kabuğunu soyduktan sonra kabukları kurut ve miksere atarak toz haline getir. Krem kıvamına gelinceye kadar sütle karıştırıp, yüzüne uygula ve kuruyuncaya kadar beklet. Daha sonra ılık suyla durulayabilirsin.

Çay ağacı tozu maskesi

Fazla yağı dengeleyen ve cilt tonunu açan bu maske için ihtiyacın olan malzemeler; 1 yemek kaşığı kadar çay ağacı tozu, 3-4 salatalık suyu, 3-4 damla limon suyu ve 3-4 damla domates suyu. Malzemeleri yoğun krem kıvamına gelinceye kadar karıştır ve yüzünüze uyguladıktan sonra kuruncaya kadar bekletebilirsin.

Bal ve badem maskesi

Cildi besleyen ve parlaklık veren bu maske için 4-5 adet bademi geceden suya bırak ve sabah kabuklarını soyup püre kıvamına getir. Balla karıştırdıktan sonra yüzüne uygulayabilirsin.

Limon ve süt karışımı

Bu tarifi tüm vücuduna uygulayabilirsin. Öncelikle küveti ılık su ile doldur ve suyun içine bir bardak tam yağlı süt ile bir limonun suyunu ekle. Suyu iyice karıştırdıktan sonra yaklaşık 20 dakika suyun içerisinde kalabilirsin. Sütün içerisindeki enzimler cildinin aydınlanmasını sağlayacak.

Bal ve yoğurt maskesi

Sütte olduğu gibi yoğurtta da cildi nazikçe aydınlatan enzimler mevcut. Balın ise nemlendirme ve anti bakteriyel özellikleri bulunuyor. Bir miktar bal ile aynı miktarda yoğurdu karıştır ve karışımı hem yüzüne hem de vücuduna uygula. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsin.

Bal ve limon maskesi

Tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olan bu maske için ihtiyacın olan malzemeler; 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Limon ve balı karıştırdıktan sonra yüzüne sür ve 20 dakika kadar beklet. Maskeyi temizlemek için nemli bir havlu kullanabilirsin.

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15768

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24154

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9807

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

50411