Pratik valiz hazırlama tüyoları

Pratik valiz hazırlama tüyoları ile hem tatilin tadını çıkarabilir hem de zaman kaybetmeden bavulunu en doğru şekilde hazırlayabilirsin.

Tatil sezonu yaklaşıyor. Tatile çıkmak ve kendini denize, incecik kumlara, ya da doğanın yemyeşil bağrına atmak için sayılı günler kaldıysa sıra valiz hazırlamakta…

Doğru bavul seçimi

Büyük bavulundan vazgeçerek taşıması kolay bir valiz tercih etmelisin. Tabii ki sırt çantası da alternatifler arasında… Dayanıklı, aynı zamanda omuzundan bırakınca tonlarca ağırlık taşıyormuş gibi hissettirmeyecek çanta ise en idealidir.

Ayakkabılar için önemli kural

Tatil süren ne kadar uzun olursa olsun, dört çift ayakkabı her zaman yeterli olur. Hatta hafta sonu tatili için bu sayıyı bire düşürebilirsin. Sneakers, sandalet ve gideceğin yere göre iki çift ayakkabı ekleyerek gereksiz ağırlıktan kurtulabilirsin.

Bakım ve kozmetik ürünleri

Seyahatlerinde pudra, allık gibi kompakt ürünler yerine, çok amaçlı ürünleri tercih edebilirsin. Çok amaçlı ürünleri yanaklar, dudak, gözler ve vücudun için de kullanabilirsin.

Valiz yerleştirme

Kıyafetlerin için rulo tekniği kullanarak valiz yerleştirmeye geçebilirsin. Kalın kumaşlı ya da ağır kıyafetleri en alta koyarak başlayabilirsin. Ayakkabılarını ise tüm eşyalarını yerleştirdikten sonra en üste bırakmalısın.

Tatil için valiz seçimi

Tatile giderken yanında fazla eşya götürenlerden misin? Yoksa az eşyayla hafif bir yolcuğu tercih edenlerden mi? Sana en uygun valizi seçmeden önce önerilerimize göz atabilirsin.

32942