Uzun saçlar için 8 kolay saç modeli

Dişiliğin simgelerinden biri olan uzun saç, değişen ve güncellenen saç trendleri arasında her daim yerini koruyor.

  • 122PAYLAŞIM
  • 20440OKUMA

İstenildiğinde açık bırakabilen, istenildiğinde rahatlıkla at kuyruğu veya topuz haline getirebilen uzun saç, haklı olarak en çok tercih edilen saç modelleri arasında ön plana çıkıyor.

Uzun saç kullanımı, kısa saç kadar pratik olmasa da zamanı minimuma indirerek saçlarına şekil verebilirsin.

Asimetrik ayrım

Gelişi güzel yana atılmış saç efekti yaratmanın planlı yolu da denilebilir. Saçlarını ortadan ayırarak kullanıyorsan; saçını kestirmeden, boyatmadan farklı görünmek için iyi bir alternatif olabilir.

Yandan ayır

Uzun, kısa fark etmez… Saçına modern bir duruş ve ekstra hacim katmak için yandan ayırarak kullanabilirsin. Saçını doğal halinde ya da saç spreyi sıkarak önce havalanmasını sağla. Daha sonra sağa ya da sola ayırarak yüzünün daha iyi görünmesini sağlayabilirsin.

Geriye tarama

Asi ve maskülen bir hava yaratmak istiyorsan, ıslak ve geriye yatırılmış saçlar ideal seçim olur. Eline biraz jöle sürüp, saç çizginin başladığı yerden arkaya doğru elini gezdirirsen, saçını sabitlemiş olursun. İstersen daha sert bir duruş için sprey kullanabilirsin.

Kahkül bırak!

Uzun saçlarının havasını kahkülle artırabilirsin. Hatta kahkülün tam ortasını biraz kısa tutup, yanlara doğru uzun bırakırsan daha elegan bir görüntü yaratmış olursun.

Kısa görünümlü kullan

Uzun saçlarında istediğin zaman kısa saç modeli deneyebilirsin. Saç tutamlarını ayır, kendi içinde kıvır ve tel tokayla içeriden tuttur. İşte sana kısa saçlar…

At kuyruğu

Özellikle sıcak yaz günlerinde rahat ve şık at kuyruğu modellerini tercih edebilirsin. Saçlarını ortadan ayır ve arkada topla. Ardında fırça yardımıyla tutamları düzeltebilirsin.

Örgü modellerini dene

Uzun saçlı olmanın avantajını kullanarak dilediğin saç örgü modelini deneyebilirsin. Özellikle 2017 saç modellerinde trend olan örgü modellerini denemek sandığından daha basit. Saçının herhangi bir yerinden bir veya birkaç örgü yapman ve onları gelişi güzel toplaman yeterli.

Topuz

Kusursuz olması gibi bir derdi olmadığı için topuzların uygulaması süper pratik. Alçak topuz, dağınık topuz, hareketli topuz, yarım topuz… Seçim sana kalmış.

Pratik saç uzatma yöntemleri

Her kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saç uzatma yöntemleri ile sen de hayalindeki uzun saçlara sahip olabilirsin.

5257

Uzun Saç Modelleri 2015

Kadınlar kulübü editörleri olarak araştırdık, uzun saç modelleri 2015 saç tasarımlarından en güzel modelleri sizler için bir araya getirdik, bu resimler size aradığınız saç modeline ulaşmakta fikir ve

5803

Uzun Saç Modelleri 2015

Kadınlar kulübü editörleri olarak araştırdık, uzun saç modelleri 2015 saç tasarımlarından en güzel modelleri sizler için bir araya getirdik, bu resimler size aradığınız saç modeline ulaşmakta fikir ve

7756

Uzun saçla kısa model yapın

 Uzun saçlı kızlar zaman zaman saçlarını daha kısa gösterecek saç modellerini denerler. Saçlarını kestirmek istemeyen uzun saçlı kızlar klasik at kuyruğu modelini çeşitlendiriyor. Eğer saçlarınızı kıs

4459