Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

  • 190PAYLAŞIM
  • 31784OKUMA

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak artık hayal değil. Doğal yağları kullanarak saçlarını dipten uca besleyebilir, sağlıklı şekilde uzamasını sağlayabilirsin.

Argan yağı

Saçlar için doğal yağ denildiğinde akla ilk gelen argan yağı oluyor. İçeriğinde bulundurduğu B ve E vitamini sayesinde , saçına parlaklık ve yumuşaklık verirken, bir yandan da saçının göreceği hasarı en aza indirgiyor. Bunun yanında saçlarının elastikiyetini artıran argan yağı, saç diplerini de nemlendirerek kepeklenmenin önüne geçiyor.

Biberiye yağı

Saça hacim kazandıran biberiye yağı, saç derini besleyerek kaşıntı ve kuruluğu yok ediyor. Aynı zamanda saçını güçlendireceği için kırılmaların da önüne geçiyor.

Jojoba yağı

Saçındaki nem oranını dengeleyen jojoba yağı, saç tellerini güçlendiriyor ve saçlara canlılık kazandırıyor. Kolay emilen özelliği sayesinde saç derisindeki kalıntıları, egzamaları ve kepeklenmeyi de yok ediyor.

Hindistan cevizi yağı

Saçlarının parlaklığını artırırken, saç derindeki yağ oranını da dengeleyen Hindistan cevizi yağı, hem kuru hem de yağlı saçlara iyi geliyor.

Avokado yağı

Saçlarının hızlı uzamasını istiyorsan avokado yağından faydalanabilirsin. İçerisinde bulundurduğu A, D, E ve B vitaminleri sayesinde saç derini yeniliyor ve saçlarının hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

Lavanta yağı

Saç derindeki kan dolaşımını sağlayarak, saç diplerine giden oksijen miktarını artırıyor. Böylelikle hem saçlarının uzamasını kolaylaştırıyor hem de besleyerek dökülmesini engelliyor.

Badem yağı

Saç bakımında kullanılan en önemli doğal yağlar arasında yer alıyor. Saçları besliyor ve gerekli olan E vitaminini karşılıyor. İçerisinde bulunan mineral sayesinde saçların güçlenmesine de yardımcı oluyor.

Keten yağı

Bu doğal yağı hem saçların için hem de güzelliğin için kullanabilirsin. Yapısındaki omega 3 yağlar, saçlarındaki hasarın onarılmasına, güçlenmesine ve parlaklığın artmasına yardımcı oluyor.

Zeytinyağı

Zeytinyağın içerisinde saç, yüz, vücut ve tırnaklar için son derece iyileştirici olan tekli doymamış yağlardan bulunuyor. Aynı zamanda saçın kırılmaya eğilimini azaltan ve parlaklığı arttıran E vitamini bakımından da oldukça zengin.

Haşhaş yağı

Haşhaş yağı, vücut losyonu olarak kullanılabildiği gibi saç tedavisinde de kullanılıyor. Kepek sorununu azaltıyor ve saçların hızlı uzamasını sağlıyor.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

26814

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100307

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40821

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

5142