Ünlülerin saç bakım sırları

Tel tokayı doğru kullanmak  Pek çok kadının yanlış kullandığı tel tokalar saçlarınızın kötü görünmesine neden olabilirler. Tel tokayı saçınıza takarken zig-zag kısmı kafa derinize düz kısmı yukarıya gelmelidir. Bu tel tokanın saçınızı daha iyi tutmasını sağlar. Saç kesim sırasında doğru oturmak Saçınızı kestirirken doğru şekilde oturmak önemlidir. Eşit ve doğru bir kesim için ayaklarınızı ayak […]

  • 21PAYLAŞIM
  • 3388OKUMA

Tel tokayı doğru kullanmak
 Pek çok kadının yanlış kullandığı tel tokalar saçlarınızın kötü görünmesine neden olabilirler. Tel tokayı saçınıza takarken zig-zag kısmı kafa derinize düz kısmı yukarıya gelmelidir. Bu tel tokanın saçınızı daha iyi tutmasını sağlar.
Saç kesim sırasında doğru oturmak
Saçınızı kestirirken doğru şekilde oturmak önemlidir. Eşit ve doğru bir kesim için ayaklarınızı ayak koyma yerine basın ve ellerinizi kucağınıza koyun.
Saçlarınızı güneşten koruyun
 Tıpkı cildiniz gibi saçlarınızı da güneşten korumak gerekir. Güneşe çıkarken, sahile giderken saçlarınıza güneşten koruyucu özelliği olan spreylerden sıkın ya da bir şapka ya da eşarpla koruma sağlayın.
Kirli saç daha iyi şekil alır
Saçlarınızın kirli olmasından hoşlanmasanız da bu bir gerçilave. Saçınızı toplamak ya da farklı bir şekil vermek istiyorsanız saçlarınızın kirli olması işinizi kolaylaştırır.
Kremi çok durulamamak
Saç kreminizi çok fazla durulamamak saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olmalarını sağlar.
Pamuklu yastık kılıfları saçınızı kırar
Saten ve ipek yastık kılıfları saçı korur ve daha parlak ve sağlıklı olmalarını sağlar.
Saçı yağmur suyu ile durulamak
 Yağmur yağdığında suyu bir yere depolayın. Musluk suyuyla saçı yıkadıktan sonra bu suyla saçlarınızı durulamak hem yumuşamalarını hem de daha parlak olmalarını sağlayacak.
 
Sizin de önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.