Selülit maskesi tarifleri

Kadınların korkulu rüyası selülit şişman zayıf dinlemiyor, virüs gibi yayılıyor. Kimine etek giydirmiyor, kimine pantolonun altından bile rahat vermiyor. İşte tam da bu durumda imdadına selülit maskeleri yetişiyor.

  • 53PAYLAŞIM
  • 8747OKUMA

Selülitten kurtulma süresi, yıpratıcı bir savaş cephesi. Suçlusu ise yalnızca yeme, içme, hareketsizlik değil, genetiğe bağlı olarak da oluşabiliyor.

Spor aktiviteleri, diyetler, selülit kremleri, peeling, masaj seanslarına rağmen hala inatçı selülitler ile mücadele içindeysen selülit maskelerinden faydalanabilirsin.

Yeşil kahve maskesi

Diyet listelerinin baş tacı olan yeşil kahveyi selülitlerinden kurtulmak için de kullanabilirsin. Kan dolaşımını hızlandıran yeşil kahve maskesi için; kavrulmuş yeşil kahve, sirke, toz tarçın ve limon suyunu karıştır ve selülit bulunan bölgeye uygula. Düzenli olarak haftada 1 defa uygulayabilirsin.

Doğal yağ maskesi

Bir yemek kaşığı biberiye yağını aynı oranda limon yağı ve defne yağı ile karıştırıp, selülitli bölgeleye masaj yaparak uygula. Bir saat beklettikten sonra ve ılık suyla durulayabilirsin.

Elma sirkesi maskesi

Elma sirkesi ve suyunu birebir oranda karıştır. İsteğe göre karışıma nane yağı da ekleyebilirsin. Selülitli bölgeye uygula ve üzerini streç kağıtla kapla. Bir saat sonra yıkayabilirsin.

Hamur maskesi

Sirke ve balı eşit ölçülerde karıştır. İçerisine buğday unu ekleyip, hamur kıvamına gelinceye kadar karıştır. Selülitli bölgeye uygula ve üzerini jelatinle sar. İki saat kadar bekletmen yeterli.

Kil maskesi

Suyun içerisine bir miktar kil ekle ve karıştırarak krem kıvamına gelmesini sağla. Karışıma 4-5 damla portakal yağı ve 2 çorba kaşığı tarçın ilave et. Selülitli bölgeye uygula ve streç kağıt ile sar. Yarım saat kadar beklet. Uygulamayı haftada bir kez tekrarlayarak selülitlerden kurtulabilirsin.

Kuru fırçalama tekniği ile cildinizi yenileyin

Son dönemin en popüler cilt bakım trendi olan kuru fırçalama tekniği ile cildini ölü derilerden arındırabilir, kan dolaşımı hızlandırabilir ve selülitlerinin görünümünü hafifletebilirsin.

31045

Her sabah 5 dakika selülitlerinizi fırçalayın

Her sabah 5 dakika selülitlerinizi fırçalayın, Selülitlerinizden kurtulup harika bir görünüme kavuşabilmek i

5138