Kış makyajını bahara uyarlamanın 7 yolu!

 Mevsimler değişirken makyaj stilinizi de yani sezona nasıl uyarlayacağınızı düşünmelisiniz. Kıyafetlerimiz ve saçlarımız mevsimlere göre değişirken makyajımız neden daha farklı olmasın?  Değişen mevsimle birlikte stilinizi değiştirmek gerçekten çok eğlenceli olabilir. Üstelik size yeni makyaj malzemeleri ve güzellik ürünleri almanız için de harika bir bahane sunuyor!  İşte kış makyajınızı bahara uyarlamanın 7 muhteşem yolu! Ruj tonları […]

  • 19PAYLAŞIM
  • 3178OKUMA

 Mevsimler değişirken makyaj stilinizi de yani sezona nasıl uyarlayacağınızı düşünmelisiniz. Kıyafetlerimiz ve saçlarımız mevsimlere göre değişirken makyajımız neden daha farklı olmasın?

 Değişen mevsimle birlikte stilinizi değiştirmek gerçekten çok eğlenceli olabilir. Üstelik size yeni makyaj malzemeleri ve güzellik ürünleri almanız için de harika bir bahane sunuyor! 

İşte kış makyajınızı bahara uyarlamanın 7 muhteşem yolu!
Ruj tonları

Artık bordo ve kırmızı rujunuzu makyaj çantanızdan çıkarmanın vakti geldi. 

 Bordo ve kırmızı ruj tonlarını kışın kullanmayı çok seviyoruz fakat dürüst olmak gerekirse bahar kendini göstermeye başladığı zaman dudaklarımızda daha canlı tonlar görmek istiyoruz. 

Bahar aylarında leylak ve mercan tonlarındaki rujları kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Parlatıcılar

Kalın bir tabaka halinde dudaklarımızı kaplayan rujlar bize kışı hatırlatıyor. fakat dudak parlatıcıları ve renklendiriciler dudaklarınızda daha taze ve özgür bir his yaratıyor. 

Hafif bir şekilde uygulayacağınız renkli parlatıcılar bahar aylarında dudaklarınızda harikalar yaratacak.
Orkide tonları

 2014’ün rengi ilan edilen orkideyi denemeye ne dersiniz? Bu renk neredeyse herkese çok yakışıyor. Sarışın, esmer ya da kızıl, saç renginiz ne olursa olsun hiç çekinmeden orkide tonlarında bir dudak ürünü kullanabilirsiniz.

Ayrıca orkide tonlarında bir far gözlerinize de çok yakışacak. Hafif parıltılı orkide tonlarında bir farı göz kapaklarınıza uygulayıp, ince bir eyeliner uygulayın! İşte bu kadar…
Fondöten

Havalar ısınmaya başladığı zaman cildiniz daha fazla güneş ışığına maruz kalır ve siz güneşte kaldıkça cildiniz renk değiştirmeye başlar. 

 Güneş ışınları daha dik bir açıyla üzerimize yansımaya başladığında fondöteninizde mutlaka değişiklik yapmalısınız. Daha bronz ve ışıltılı fondötenler bahar ayları için ideal bir tercih. Ayrıca kışın kullandığınız yoğun fondötenler yerine daha akıcı bir yapıya sahip ince makyaj malzemeleri kullanmak cildinizde daha ferah bir his yaratır. 

Bahar makyajınıza bronzlaştırıcı allıkları eklemeyi de unutmayın!
Açık renkli farlar

Kış aylarının en sevdiğimiz makyaj sitillerinden biri olan smokey eye ve nude ruj ikilisini bahar aylarında daha açık tonlarda yapacağınız göz makyajıyla deneyin. 

Nude göz makyajı ve parlak dudaklar baharın güneşli günleri için ideal. 
Bir tutam parıltı

Parıltılı ürünler yılın her zamanı neşemizi yerine getiriyor fakat bahar ve yaz aylarında parıltılı ürünler kullanmayı kışa göre daha çık tercih ediyoruz.

Parıltılı ojeler ve göz makyajı bahar ayları için çok uygun seçimler olabilir. Ayrıca parıltılı pembe allıklar da bahar ayları için müthiş bir seçenek!
Bahar renkleri
 
 Bahar stilinizi oluştururken kullandığınız renkler de ürünler kadar önemlidir. Kışın tercih ettiğiniz kadınsı ve buğulu renkleri bir kenara bırakıp daha neşeli ve insana mutluluk veren tonları tercih edebilirsiniz. 

Renk değişiklikleri en çok tırnaklarımıza yansıyor. Mat siyah ve bordo oje trendi yerini parıltılı ojelere, pastel nail art denemelerine ve cilalı pastel tonlarına bırakıyor. 
Bahar aylarında tırnaklarınızla eğlenmek istiyorsanız klasik french manikürünü pastel tonlarla deneyebilirsiniz.