Siyah ruj trendi

Bu sezon dudak makyajında iddialı ve koyu renk rujlara yer açın. Gri tonlarıyla başlayan cesur dudak akımı yerini siyahın sofistike ve güçlü duruşuna bırakıyor. Gotik bir forma girmeden güzelliği tamamlayan siyah dudaklar iddialı şıklığın kilit noktalarında yer alıyor.

  • 24PAYLAŞIM
  • 3885OKUMA

Yeni sezonda siyah ruj, gündüz makyajında olduğu kadar gece makyajında da çok popüler. Siyah ruj kullanımı ne kadar iddialı bir görünüm oluştursa da aynı zamanda stilini tamamlayan kusursuz bir aksesuar…

Moda dünyasını sallayan siyah ruj trendi, moda haftalarında da en çok tercih edilen ruj renkleri arasında yer aldı.

Siyah ruju kullanırken dikkat etmen gerekenler:

Eğer renkli gözlere sahipsen koyu göz makyajını siyah ruj ile tamamlayabilirsin. Ancak kahverengi gözlere sahipsen göz makyajını daha hafif tutmanı öneririz. Aksi takdirde yoğun makyaj seni iyi bir görünümden uzaklaştıracaktır.

Siyah ruj nasıl uygulanır?

Koyu renk rujlar genellikle dudaklarının kusurlarını ön plana çıkarır. Bu nedenle rujunu uygulamadan önce dudaklarına peeling yapmalı daha sonra dudak nemlendiricini sürmelisin. Siyah ruju sürmeden önce dudak kalemin ile dudak çizgini çerçevele ve daha sonra içini doldur.

Ten makyajı nasıl olmalı?

Porselen ten görünümü ile siyah ruj çok iyi görünür. Bu nedenle cildindeki kusurları kapattıktan sonra fondöten uygulamalısın.

Ne giymeli?

Siyah ruj sürdüğün günler kendini rock star gibi hissetmek istemiyorsan rahat kıyafetler tercih etmelisin. Skinny bir jean ve basic bir t-shirt günlük stilin için ideal olabilir. Gece dışarı çıkarken de siyah ruj süreceksen pastel tonlar tercih etmelisin.