Otobronzanlar hakkında merak ettiğin her şey

Güneş altında kalmak istemiyor ama yine de bronz bir ten elde etmek istiyorsan, son yılların mucizevi buluşu otobronzanlardan yardım alabilirsin.

  • 156PAYLAŞIM
  • 26142OKUMA

Otobronzanlar sadece birkaç saat içinde cilt kusurlarını gizliyor, parlak bir görünüme kavuşturuyor ve bronz bir tene kavuşmanı sağlıyor.

Evde kendin uygulayabileceğin otobronzanlar hakkında bilmen gerekenler:

Önce hazırlık:

Otobronzan uygulamasından en iyi sonuç almak için, vücudunu istenmeyen tüylerden ve ölü derilerden arındırman gerekiyor. Ardından kese ve peeling yardımıyla pürüzsüz bir zemin hazırlamalısın.

Nemlendir:

Vücudunu duş sonrası ne kadar iyi nemlendirirsen otobronzan uygulamasından da o kadar homojen bir sonuç elde edersin.

Otobronzan seçimi:

Alerjik bir cilde sahipsen, parfümsüz ürünler tercih etmelisin. Kuru bir cilde sahipsen krem formundaki ürünleri kullanman gerekirken yağlı bir cilde sahipsen jel olan ürünleri tercih etmelisin. Eğer ilk kez kullanacaksan açık tonda bir ürün seçmelisin. Çünkü koyu tonlarla hataların daha fazla göze çarpar.

Otobronzan etkisi:

Kullandığın ürüne göre değişkenlik göstermekle birlikte otobronzanlar birkaç saat içerisinde renk vermeye başlarlar. Daha bronz bir ten istiyorsan, gece yatmadan 1 saat önce uygulayabilirsin.

Yüze nasıl uygulanır?

Otobronzanı yüzüne uygularken içten dışa doğru uygulamalısın. Bir kat tüm yüzüne uyguladıktan sonra kurumasını bekle. Ardından doğal bronzluk için, yanak ve burun bölgene bir kat daha uygulayabilirsin.

Uygulama:

Otobronzanı uygularken mutlaka eldiven kullanmalısın. Aksi halde ellerin turuncu bir renk alabilir. Olabildiğince hızlı, dairesel, yatay ve dikey hareketlerle uygulayabilirsin.

Yanlış uygulama sonrası:

Eğer yanlış bir uygulama yaptıysan limon suyu kullanabilirsin. Yarım limonu hatalı veya fazla ürün gelmiş bölgeye uygulaman yeterli olur.

Düzenli kullanım:

Otobronzanları tek seferde kullanmakla cildin ne yazık ki istediğin renge ulaşmaz. Turuncu ya da doğal olmayan bir cilt rengi oluşsun istemiyorsan, bu ürünleri düzenli kullanmalısın.

Hızlı bronzlaşmak için 6 öneri

Hızlı ve sağlıklı yollarla bronzlaşmak istiyorsan bu önerileri dikkate alabilirsin.

18844