Yumurta akı maske tarifleri

Ünlülerin akın ettiği yumurta akı maskeleri ile sen de pürüzsüz, porselen gibi bir cilde sahip olabilirsin.

  • 225PAYLAŞIM
  • 37779OKUMA

Evde kendin hazırladığın yumurta akı maskesi ile cildini siyah noktalardan, aknelerden ve fazla yağdan arındırarak, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Yumurta akı maskesinin cilde faydaları:

Fazla yağı arındır

Yumurta akı, gözeneklerinin içinde bulunan fazla yağın temizlenmesine ve cildinin daha korunaklı olması için gözeneklerinin küçültülmesine yardımcı olur. Ayrıca küçük gözenekler cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

Cildi sıkılaştırır

Cilt yüzeyinde biriken ölü cilt hücrelerini temizlemek, sadece cildinin daha sıkı ve sağlıklı görünmesini sağlamaz aynı zamanda sivilce ve akne oluşumunu da engeller.

Yumurta akı maske tarifleri:

Yumurta akı akne maskesi

Bir adet yumurtanın beyazını ayırdıktan sonra köpürene kadar çırp. Eğer yağlı bir cilde sahipsen, bir kaç damla limon suyu ekleyebilirsin. Tüm yüzünüze eşit miktarda uyguladıktan sonra, 15 dakika kadar bekle ve ılık suyla durula. Bu maskenin etkilerini görebilmek için haftada bir ya da en fazla iki kez uygulayabilirsin.

Kırışıklıklar için yumurta akı maskesi

İnce kırışıklıkları ortadan kaldırmak, derin olanların ise görünümünü hafifletmek için yumurta akından faydalanabilirsin. 2 adet yumurtanın akını bir kasede köpürünceye kadar çırp. Parmakların yardımıyla, yüzüne dairesel hareketlerle masaj yaparak uygula. Yaklaşık 30 dakika kadar yumurtanın kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yüzünü yıkabilirsin.

Gözenekler için yumurta akı maskesi

İki yumurta akına yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirke ekle ve karışım köpürünceye kadar çırp. Daha sonra bu karşımı parmak uçlarınla yüzüne ve boynuna eşit miktarda uygula. Maske yüzünde 10-15 dakika kaldıktan sonra soğuk suyla yıkayabilirsin.

Uygulama öncesi

Yumurta akı maskelerini yüzünde uygulamadan önce elinin üst kısmında küçük bir alana sür ve herhangi bir alerjik reaksiyon oluşup oluşmadığını kontrol et. Çünkü yumurta bazı insanlarda cilt tahrişine ve kızarıklığa neden olan alerjiye yol açabilir. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinde bir rahatsızlık hissediyorsan ya da sivilce, akne gibi problemlerin artış gösterdiyse maskeyi kullanmayı hemen bırakmalısın.

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15624

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24122

Kil maskesi nasıl uygulanır?

Eski çağlardan beri cildi gençleştiren ve tazelik veren kil maskesi ile diri bir cilde sahip olabilirsin.

38402

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

6227