Sıcak havalarda sağlığını koruyacak 5 öneri

Sıcak hava hareketsizliği ve halsizliği de beraberinde getiriyor. Sıcak havalarda yapacağın bir kaç öneri ile hareketsiz yaşam tarzına veda edebilirsin.

  • 72PAYLAŞIM
  • 11998OKUMA

Su ile temas et

Vücudumuza su temas ettiğinde, kaslarımız gevşer ve hücrelerimiz yenilenir. Yüzmesen bile haftada en 2 kere su içerinde hareket etmeye çalış. Böylece hem spor yapmış hem de hem suyun gençleştirme özelliğinden faydalanmış olursun.

Dans et

Dans hem bir spor olması hem de mutluluk vermesi nedeniyle sağlığına son derece faydalı. Dans ettiğin sırada vücudun mutluluk hormonu salgılıyor ve eşli yapılan danslarda dayanışma duygusu ön plana çıktığı için fayda daha da artıyor.

Yürüyüş yap

Yaz aylarında arabayı hayatından çıkarmaya ve mümkün olan her yere yürüyerek gitmeye özen göstermelisin. Böylelikle sıcak havalarda vücudunun dinç kalmasını sağlayabilirsin.

Uyku düzenine dikkat et

Sabaha karşı yatıp öğle saatlerinde uyanmanın vücuda faydası olmadığı gibi zararı var. Vücudun uykuya geçmek istediği gece saatlerinde efor sarf etmek, hormonların hareketlenmeye başladığı sabah saatlerinde ise uyumak istemek vücutta çatışma çıkmasına neden olur. Bu durum da halsiz ve yorgun olmana neden olur.

Dalış yap

Yüzme sırasında sağlanan tazelenme etkisi, su altında yüksek basıncın etkisiyle çok daha yüksek yaşanır. Ayrıca dalış sporu astım ya da kronik akciğer hastalığı olan kişilerin tedavi sürecine de destek olur.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Yaz makyajı sade ve hafif olmalı; ancak seni yataktan çıkmış görüntüsünden de kurtarmalı.

31521

Sistitten korunmak için 8 altın kural

Kadınlarda her 3 kadının 1'inde görülen sistit, en önemli sağlık sorunlarından biri olarak yer alıyor. "Peki sistirikten nasıl korunmalıyım" diyorsanız doğru yerdesiniz. İşte sistitten korunma yolları

3364

Plaj çantasında olması gereken 6 şey

Yaz tatilinin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsan plaj çantasında mükemmel bir hazırlık yapmalısın.

32267

Sıcak havada uyumanın 5 yolu

Sıcak havalarda uyumak çok mu zor? Saatlerce dönüp duruyor ama sıcaktan uyuyamıyor musun? İşte, sıcak havalarda uyumanın 5 yolu....

11592