Sezonun yükselen trendi: Tüvit ceketler

Bu sezon ceketler hiç olmadığı kadar ön planda... Ama klasik olan tüvit ceketler yeni sezonda rafa kalktı; yeni trend modern kesim ceketler! Renkli, ekoseli, kırçıllı, balıksırtı, mikro desenlerle raflarda yerini alan tüvit ceketleri nasıl giyeceğiniz hakkında fikir almak için haberimizi okuyun!

  • 31PAYLAŞIM
  • 5114OKUMA

Sonbahar döneminde tercih edilen ceketler, çeşitlilikleri ile boy gösterirken, sezonunun incisi tüvit ceketler oluyor.

Yüzü kabarık olarak dokunmuş yünlü kumaşa tüvit deniyor. Yünden üretilen bu kumaş türü, kalın ve elastik yapısıyla yeni sezonda içimizi ısıtıyor. En çok iki renkli ve kırçıllı desenleri kullanılıyor olsa da ekoseli modelleri tipik İngiliz stilini anımsatıyor.

“Gardırobumda uzun yıllar kullanabileceğim şık ve asil bir ceket olsun” diyorsan, mutlaka bedenine uygun bir tüvit ceket edinmelisin.

Tüvit ceket kombinleri:

Klasik kesim

Klasik kesim tüvit ceketleri tercih edersen farklı kombinlerle rahatlıkla kullanabilirsin. Beden oturan dar kalıplar koleksiyonlarda ilk göze çarpan stil. Volan, fırfır, farklı pens ve kup detayları, renkli astarlar, metal tokalar ve fiyonklar bayan tüvit ceketlerini süsleyen diğer ayrıntılar arasında…

Renkli tüvit ceket

Klasik kombinleri sevmiyorsan, tek renk bir kombinle hem daha uzun boylu hem de daha ince görünebilirsin. Koyu renklerden oluşan bir kombinin üzerine istediğin renklerde bir tüvit ceket ile stilini tamamlayabilirsin.

Ayrılmaz ikili

Yeni sezonda deri ve vinil kumaştan üretilen panton ve taytlar kendini belli etmeden modaya yön veriyor. Deri pantolon üzerine giyeceğin uzun gömlek ve tüvit ceketle çok cool görünebilirsin.

Basic tişört

Tüvit ceketini beyaz basic tişörtle kombinleyerek spor bir görünüm elde edebilirsin.

Skinny jean

Tüvit ceketler, jean pantolonlarla modern ve şık bir görünüme kavuşuyor. Daha şık bir tarz istiyorsan, kombinini stiletto ile tamamlayabilirsin.

Tüvit takım

Tüvit ceketlerini tüvit eteklerle de takım olarak kullanabilirsin. Klasik olan görüntünü iddialı aksesuarlarla modern bir görünüme kavuşturabilirsin.

Hırka trendi

Yeni sezonda en az mont kadar kalın zaman zaman da hafif yapılarıyla karşımıza çıkan hırkalar, kullanım rahatlığı sayesinde kısa sürede alışveriş listelerinin üst sıralarında yerini aldı.

5810

9 adımda Fransız modası

Son dönemde moda trendleri Fransız etkisinin altında. 70'ler etkili bu trend, kışın gözde parçalarını belirliyor.

15722

Vazgeçmen gereken moda kuralları

Hızla güncellenen moda trendleri, geçmişte sıkça kullandığımız moda kurallarını yerle bir ediyor. İşte bir zamanlar bayıla bayıla kullandığımız ve artık geçerliliğini kaybeden moda kuralları...

5187

2018 kış palto trendleri

Yeni sezon ürünler, mağazalarda bize göz kırparken 2018 yılının dış giyim trendlerini senin için derledik.

5656