Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

  • 21PAYLAŞIM
  • 3521OKUMA

Saçları canlandırmanın en iyi yolu nemlendirmekten geçiyor. Saç derisine nem kazandırmak için bitkisel içerikli saç kremleri kullanabilirsin. Kullandığın saç kremlerinin pH değerinin saç ve saç derinle uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Saç kremlerinin B5 ve C vitamini takviyeli olanlarını tercih edebilirsin. Çünkü bu vitaminler saç kökünü ve saç tellerini onarmaya yardımcı olur. Özellikle C vitamini saçın nem dengesini koruyarak, saç diplerine uygulandığında saça ve saç derine sağlık kazandırır.

Kış mevsiminde nem kaybı yüzünden saçlar matlaşır ve ışıltısını kaybeder. Doğal saç maskeleriyle nemini kaybetmiş saçlarına takviye yapabilirsin.

Hint yağı maskesi

Bu maske tarifi için ihtiyacın olan malzeme; bir şişe hint yağı, bir yumurta sarısı ve yarım yemek kaşığı konyak. Bütün bu malzemeleri iyice karıştırıp kökten uca doğru saçlarına uygulayabilirsin. Karışımı saçında yaklaşık iki saat kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsin. Haftada bir kez uygulayabilirsin.

Zeytinyağı maskesi

Zeytin yağı kuru saçlar için en iyi tedaviyi sağlar. 20 mililitre zeytinyağını çok az ısıt ve bir fırça yardımı ile saç köklerine uygula. Bu işlemi saçının köklerinden uçlarına doğru yapmalısın. 30 dakika bekleme süresinden sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Besleyici ve nemlendirici maske

Nem maskesi için; bir yemek kaşığı sirke ve bir yemek kaşığı zeytinyağına ihtiyacın var. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra maskeyi köklerden uçlara doğru bütün saçına uygulayabilirsin. Karışımın saçının her yerine ulaşmasını sağlamak için tarak kullanmalısın. Maskeyi saçında 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsin.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

26814

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15474

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100307

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24056