Ev dekorasyonunda doğru tekstil ürünleri nasıl seçilir?

Güzel ve dikkat çekici bir mekan oluşturmak aslında doğru döşemelikleri ve tekstil ürünlerini bir araya getirmekten geçiyor. Renk, desen ve hareketliliği doğru şekilde eşleştirerek keyifli bir mekan oluşturabilirsin.

  • 23PAYLAŞIM
  • 3710OKUMA

İşte ev dekorasyonunda doğru tekstil ürün seçimi:

Desenlerle oyna ve benzer renkler seç:

Farklı desenleri birleştirmekten çekinmemelisin. Ancak genel olarak aynı ya da benzer renkler kullanmalısın. Çizgiler, noktalar ve aynı renkler kullanıldığında harika bir hareketlilik oluşturur.

Uyumlu kumaşlar seç:

Evini ya da odanı dekore ederken oluşturduğun stile uyacak ve sana iyi bir his veren kumaşlar üzerinde odaklanmalısın. Örneğin ipek lüksü çağrıştırır ve yatak odası için harika bir seçim olabilir. Ancak diğer yandan, keten ya da ince pamuklu kumaşlar rustik bir havayı çağrıştırırlar. Country tarzı bir mutfakta perde ya da masa örtüsü olarak kullanılabilirler.

Seçtiğin kumaşların mekanın merkezi olmasını sağla:

Eğer canlı renkler ve hareketli desenler seviyorsan, bunları odanın ana görselini oluşturmak için kullanabilirsin. Bu tarz özellikle sade döşenmiş bir mekanda işe yarayacaktır. Özellikle kumaşların odanın belirli bir noktası ile sınırlandığı anlarda, canlı renk ve desenler mekanın merkezini değiştirir.

Kumaşları ilham veren bir parça olarak kullan:

Bazen çok güzel bir kumaş bulabilirsin ancak evinin dekor stiline uygun şekilde bu kumaşı nasıl kullanacağını bilemeyebilirsin. Kumaşlarla yapacağın tasarımları bir renk dizisi gibi düşünebilirsin. Hangi renklerin birbirine uyumlu olacağını düşünüyorsan kumaşları da tıpkı onun gibi eşleştirmelisin. Kumaşlarının renklerinden yola çıkarak bu renkleri mekanının temeli haline getirebilirsin.

Kumaşlarla oyna:

Eğer çok büyük ya da çok küçük bir mekanın varsa, kumaşları bölümleri dengelemek için kullanabilirsin. Genel olarak büyük desenlerin, küçük gösteren bir etkisi vardır. Küçük ve ayrıntılı desenler ya da blok halindeki kumaşlar mekanlara ferahlık etkisi yaratır. Bu nedenle dekore edeceğin mekanın boyutlarına göre kumaşlarındaki desenleri seçebilirsin.

5 adımda makyaj masası dekorasyonu

Yatak odasının en güzel köşelerinden biri makyaj masası ve çevresidir. Bu sevimli köşeyi fazla masraf yapmadan çok daha güzel ve şık hale getirebilirsin.

5271

5 adımda evini yenile

Dekorasyon trendlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Sen de evinde küçük yenilikler yapmak istiyorsan bu adımları takip edebilirsin.

4183

Tv Ünitesi Modelleri

Tv Ünitesi Modelleri; Tv ünitesi ile yaşam alanlarınızda televizyon seyretmenin keyfini farklı boyutlara taşıya bilirsiniz, Kadinay.Net Tv ünitesi modellerinden bağzılarını sizler için araştırdı. Tv ü

4116