Profesyonel makyaj için gerekenler

Makyajının her adımının kusursuz olmasını istiyorsan modavemoda.com'un önerilerini uygulayabilirsin.

  • 15PAYLAŞIM
  • 2422OKUMA

Kadınların kimi ara sıra, kimi günün her saati, kimi bolca, kimi ise belli belirsiz ama illaki makyaj yapar. Elbette, kusursuz makyaj için bazı teknikler mevcut. İşte profesyonel makyaj için gerekenler…

Ayna olmadan asla

En iyi fondöteni, en çok hacim veren maskarayı ve asla akmayan göz kalemini de kullanacak olsan, aynan yoksa mükemmel bir makyaja hazır değilsindir. Makyaja başlamadan önce mutlaka kenarları ışıklı, yuvarlak bir ayna edinmelisin. Böylelikle göz makyajını da daha rahat yaptığını fark edeceksin.

İlk önce göz makyajı

Göz makyajını yaparken ten makyajını bozabilirsin. Ten makyajında da düzeltmeler yapmaya kalkışınca yapay bir görünüm oluşturabilirsin. Bu nedenle önce göz makyajını yapmalı ardından ten makyajına geçmelisin.

Makyaj fırçalarının bakımı

Fırçalarını temizlerken sadece ucunu yıkamalısın. Çünkü sapıyla bağlantı noktasına su kaçırırsan fırçanda kopmalar, kıl kısmında ise dökülmeler başlar.

Yorgun olduğunda fazla makyaj yapma

Yorgun göründüğünde makyajını abartırsan daha çok yorgun görünmene sebep olursun. Böyle durumlarda BB kremler, açık tonda allıklar ve dudak parlatıcılarını tercih ederek çok daha taze bir görünüm elde edebilirsin.

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

1887

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

1768

5 dakikada makyaj yapımı

Sabah uykusunu sevenlerdensen, pratik makyaj oyunlarıyla 5 dakikada bakımlı ve çekici görünebilirsin.

2338

Parti makyajının püf noktaları

Parti makyajının püf noktalarını keşfet!

1694