Profesyonel makyaj için gerekenler

Makyajının her adımının kusursuz olmasını istiyorsan modavemoda.com'un önerilerini uygulayabilirsin.

  • 38PAYLAŞIM
  • 6318OKUMA

Kadınların kimi ara sıra, kimi günün her saati, kimi bolca, kimi ise belli belirsiz ama illaki makyaj yapar. Elbette, kusursuz makyaj için bazı teknikler mevcut. İşte profesyonel makyaj için gerekenler…

Ayna olmadan asla

En iyi fondöteni, en çok hacim veren maskarayı ve asla akmayan göz kalemini de kullanacak olsan, aynan yoksa mükemmel bir makyaja hazır değilsindir. Makyaja başlamadan önce mutlaka kenarları ışıklı, yuvarlak bir ayna edinmelisin. Böylelikle göz makyajını da daha rahat yaptığını fark edeceksin.

İlk önce göz makyajı

Göz makyajını yaparken ten makyajını bozabilirsin. Ten makyajında da düzeltmeler yapmaya kalkışınca yapay bir görünüm oluşturabilirsin. Bu nedenle önce göz makyajını yapmalı ardından ten makyajına geçmelisin.

Makyaj fırçalarının bakımı

Fırçalarını temizlerken sadece ucunu yıkamalısın. Çünkü sapıyla bağlantı noktasına su kaçırırsan fırçanda kopmalar, kıl kısmında ise dökülmeler başlar.

Yorgun olduğunda fazla makyaj yapma

Yorgun göründüğünde makyajını abartırsan daha çok yorgun görünmene sebep olursun. Böyle durumlarda BB kremler, açık tonda allıklar ve dudak parlatıcılarını tercih ederek çok daha taze bir görünüm elde edebilirsin.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

23587

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

9769

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28406

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

6395