30’lu yaşlar için 7 cilt bakım yöntemi

Metabolizmanın değişmeye başladığı, yenilenmeyi sağlayan hormonların etkisinin azaldığı ve stres seviyesinin zirveye çıktığı 30'lu yaşlarda günlük cilt bakımı büyük önem taşıyor.

  • 31PAYLAŞIM
  • 5194OKUMA

30’lu yaşlar için 7 cilt bakım yönteminden faydalanarak zamanın ve çevresel faktörlerin getirdiği etkilerden kurtulabilirsin.

Etkili temizlik

Cildinin kendini koruyabilmesi ve nefes alabilmesi için derinlemesine temizlemen gerekiyor. Makyaj yapmadığın günlerde bile cildini yormadan, sülfatsız bir yüz losyonu ile kirden ve kalıntılardan arındırabilirsin.

Günlük bakım rutini

30’lu yaşlar cildine ekstra özen göstermen gereken bir dönem. Gündüz cildini yormayan hafif ürünler tercih edebilir, gece ise yoğun formülleriyle cildi tamir eden ürünlere yatırım yapabilirsin.

Güneş ışınlarına dikkat

Günlük makyajında yaşlanmayı hızlandıran güneş ışınlarına karşı, SPF içeren anti-aging özellikli fondötenler tercih etmelisin.

Retinol zamanı

Yaşlanma etkilerine karşı en etkili silahlardan biri de retinol içeren ürünler. Bu ürünler hem cildi koruyor hem de yenilenmesine yardımcı oluyor. Retinol içeren ürünleri günlük bakım rutinine mutlaka eklemelisin.

Dekolte bölgesine bakım

Boyun ve dekolte bölgene ekstra özen göstererek zamanın getirdiği sarkmalara ve kırışıklıklara karşı önlem alabilirsin.

Göz çevresi bakımı

Göz çevresi yaşlanma belirtilerine karşı oldukça savunmasız. Gündüz SPF içeren, gece ise şikayetine göre sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici ya da aydınlatıcı özellikli, yoğun bakım yapan ürünlerle göz çevrene bakım yapabilirsin.

Düzenli uyku

Gece 23:00 ve 03:00 arası hücre yenilenmesinin en aktif olduğu saatler. Cildini her gün 8 saat dinlendirmelisin. Uyku esnasında cildini destekleyen özel yastık kılıfları da kullanabilirsin.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

13661

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7840

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31665

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9597