Çocuğunla birlikte oynayabileceğin ev temizlik oyunları

Ebeveynler gibi çocuklar da yaşam alanını özgürce kullanmak ister. Bu yüzden çocuklu ailelerin evleri her zaman biraz daha dağınık olur. Yerlerde oyuncaklar, kıyafetler, boya kalemleri, kitaplar…

  • 28PAYLAŞIM
  • 4575OKUMA

Tüm dağınıklığı ise tek başına toplamak ve üzerine temizlik yapmak çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Ev temizliğine çocuklarını da dahil ederek eğlenceli bir aktiviteye dönüştürebilirsin.

Toz almak

Senin erişemediğin bir çok mobilya altı, aslında çocuğunun gizli oyun alanları. Çocuğunun eline vereceğin hafif nemli bir toz bezi ile hem bu alanları temizletebilir hem de gizemli oyun dünyasını keşfedebilirsin.

Mutfak dolaplarının içlerini silmek

Mutfak dolaplarının aşağıdaki rafları onların karıştırmaya bayıldıkları yerlerden biri. Bu durumu avantaja çevir ve çocuğunun güvenle yapabileceği bir aktiviteye dönüştür. Önce tüm tencereleri boşalt ardından ona dolap içlerini sildir.

Fayans temizliği

Soda karbonatı ile elma sirkesini karıştırarak elde ettiğin macunu fayans aralarına sürmesini iste. 15 dakika bekledikten sonra ovarak temizle, ortaya bembeyaz fayanslar çıkacak.

Hafta sonu evde çocuklarınla yapabileceğin etkinlikler

Hafta sonu hem çocuğunun yaratıcılığını öne çıkaracağın hem de ailece mutlu vakit geçirebileceğin harika önerilerimiz var.

3647

Hafta sonu için 4 öneri

Bu hafta sonu kendine zaman ayırmanın ve uzun zamandır ertelediğin planları gerçekleştirmenin tam zamanı...

30258