Hamile kıyafeti seçimi için 4 öneri

Hamile kıyafeti seçerken dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Hamilelik dönemi boyunca vücuduna uygun, rahat ve sağlıklı kıyafetler seçmelisin.

Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Pamuklu giysiler

Hamile kıyafeti seçerken %100 pamuktan yapılmış olmasına özen göstermelisin. Naylon ya da sentetik karışımlı kıyafetleri tercih etmemelisin. Pamuktan yapılmış giysiler hem vücudunu daha sıcak tutar hem de hava almasını sağlar.

Doğru iç çamaşırı

Hamileliğin ilk üç ayından itibaren göğüsler belirgin şekilde büyümeye başlar. Bu aşamada göğüs ölçüne tam uyacak ve meme dokuna destek sağlayacak sütyenler almalısın. Bu çamaşırların geniş askılı ve balenli olmasına da dikkat etmelisin. Şayet göğüslerin çok fazla büyüdüyse, uyurken destek sağlaması için özel olarak üretilmiş sütyenlerden tercih etmelisin. Hamilelik sürecinde göğüslerinin deforme olmasını istemiyorsan, seçtiğin iç çamaşırı ile meme dokuna destek vermelisin.

Ayakkabı seçimi

Hamilelik dönemi için topuklu ayakkabılar oldukça tehlikelidir. Bu dönemde topuklu ayakkabılar yerine yüksek tabanlı, tabanı kaymayan ve hava alan ayakkabıları tercih edebilirsin.

Rahat giysiler

Hamile kıyafetlerinde esneme özelliği olan likralı kumaşlar kullanılır. Fakat likralı kumaşlar uzun süre ısıya maruz kaldığında fonksiyonunu yitirir. Bu yüzden kıyafetlerini dinlendirerek giymeye özen göstermelisin.

Hamilelik çatlakları nasıl geçer?

Bebek sahibi olmanın belki de en zor yanı, hamilelik döneminde oluşan çatlaklardır.

16524

Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne kar

11760

Hamilelik öncesi alınması gereken 5 önlem

Sağlıklı ve rahat bir hamilelik geçirmek istiyorsan, öncesinde bazı önlemler alabilirsin.

11547

Anne adaylarına sağlıklı tatil önerileri

Anne adayları ise hamilelik sürecinde tatile gidip gidemeyecekleri konusunda endişeleniyor.

12324