Parfüm nasıl seçilir?

Parfüm seçimi yapmakta zorlanıyor musun? Tenine hangi kokunun yakışacağından emin değil misin? seçilir? Parfüme dair bilmen gereken her şey modavemoda.com'da...

  • 24PAYLAŞIM
  • 4022OKUMA

Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Parfüm seçimi yapmadan önce tenine uygun kokuyu tespit etmen çok önemli. Ayrıca nabzın alındığı noktalara parfümü sıkman doğru kokuyu almana yardımcı olur.

Parfüm seçiminde cilt tpini de dikkate almalısın. Örneğin yağlı cilde sahipsen, teninde parfümün kalıcılığı daha uzun sürer. Ancak kuru cilde sahipsen, parfümünün kokusu daha çabuk uçar.

Parfüm koku sınıfları:

Çiçeksi kokular

Çok kalıcı olmayan çiçeksi kokular, hafifiliği nedeniyle genellikle tercih sebebidir. Lavanta, manolya, gül, zambak, orkide, portakal, yasemin ve limon parfüm yapımında en fazla kullanılan çiçekler olarak bilinir. Çiçeksi kokuları özellikle yaz aylarında tercih etmeni öneririz.

Meyve kokuları

Taze ve hafif olan meyve kokuları, diğer koku sınıflarına göre daha az kalıcıdır. Temel notaları limon, bergamot, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeği olanları bahar aylarında tercih edebilirsin. Temel notaları vanilya, tarçın, karamel ve amber olanları ise kış mevsiminde rahatlıkla kullanabilirsin.

Şipre

Yoğun kalıcı olan bu kokular, genellikle meyve ve çiçek kokularıyla birlikte kullanılır. Temel notaları yosun, ağaç, misk ve patçulidir.

Ten rengine göre parfüm seçimi için tıklayın

5 adımda kalıcı parfüm kokusu

Gün boyunca güzel kokmak ve sıktığın parfüm kokusunun kalıcı olması için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsin.

21109

Yaz mevsimi için parfüm önerileri

Yaz mevsimi yaklaşıyor, yenilenmeye parfümünden başlayabilirsin.

27486

Ten rengine göre parfüm seçimi

Ten rengine göre parfüm seçimi ile çekiciliğini artırabilirsin.

6545