Nar maskesi ve faydaları

Nar, hem çok iyi bir antioksidan kaynağı hem de B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin. Eski çağlardan beri güzellik iksirlerinden biri olarak kabul edilen nar maskesi, serbest radikalleri nötralize ederek cildi koruyor ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor.

  • 194PAYLAŞIM
  • 32561OKUMA

Sivilcelere iyi geliyor

Cildinde çıkan sivilceleri nar maskesi ile engelleyebilirsin. Bir miktar nar suyunu pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine uygulayarak, daha hızlı kurumalarını sağlayabilirsin. Nar suyu aynı zamanda leke görünümünü de azaltır.

Anti Aging

Nar suyu cilt sağlığı ve yeni cilt hücresi üretimi için gereken birçok antioksidan içeriyor. Bu nedenle cildinin kolajen ve elastin üretimini artırarak sıkılaşmasına yardımcı olur ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

Yaralar

Nar suyu, cildi etkileyen enfeksiyonlara karşı koruma sağlar ve yaranın iyileştikten sonra ciltte kalan izini önemli oranda azaltır.

Nar maskesi tarifi:

Bir çay kaşığı nar suyu, 1 tatlı kaşığı yaş maya ve 3 damla nar çekirdeği yağını bir kabın içerisinde karıştır. Elde ettiğin nar maskesini temiz cildine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15768

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24154

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9807

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

50411