Göz çevresi kremi nasıl uygulanır?

Yüzünde koruma altında olması gereken en önemli bölgelerden birisi de göz çevresi... Göz çevresi kremini doğru uyguladığına emin misin?

  • 29PAYLAŞIM
  • 4834OKUMA

Gözler, cilt bakımının hem en hassas hem de en tehlikeli bölgesi. Uykusuzluğu ve yorgunluğu ele veren göz altı torbaları, her gün karşılaştığın erken kırışıklık sinyalleri derken göz kremlerine yatırım yapmak günlük bakım ritüelinin vazgeçilmezi olmalı.

Günlük bakım ritüelinde göz kremini en son uyguluyorsan büyük hata yapıyorsun. Bilinenin aksine ilk olarak göz kremini uygulaman gerekiyor. Uzmanlar, günlük cilt bakımında göz kreminin nemlendiriciden önce uygulanması gerektiğini belirtiyor. Böylelikle hassas dokuda olan göz çevrene maksimum yarar sağlayabilirsin.

20’li yaşlarda göz kremi kullanmaya başla

Özellikle ofis ortamında çalışıyorsan, vaktinin çoğunu bilgisayar başında evde televizyon karşısında geçiriyorsun. Yazın klimalı kışın da kaloriferli bir ortamda da bulunman, göz çevrendeki kırışıklıkların erken oluşmasına neden olur. Bu nedenle 20’li yaşlarının başında yaşına uygun olan bir göz kremi kullanmaya başlamalısın.

Göz kremi seçimi

Göz etrafındaki deri çok incedir. Bu nedenle fazla besin yükü kaldırmaz. Göz kremin cildin tarafından kolayca emilmeli ve göz çevrenin ihtiyacı olan besini karşılamadır. Yağlı yüz kremini göz çevrene uygularsan cildine gereksiz yere yüklenmiş olursun. Göz kremi almadan önce göz çevrendeki ciltte ne gibi sorunların bulunduğunu bilmeli ve kendine uygun bir krem tercih etmelisin.

İhtiyacın olmadan kullanmaya başla

Göz kremleri, göz etrafındaki derinin yaşlanmasını geciktirir; morluk, göz altı torbası ya da kırşıklıkları tamamen gidermez. Bu nedenle göz kremini bunlar henüz oluşmadan önce kullanmaya başlamalısın.

Göz kremi uygulaması

Göz kremini sadece gözlerinin dış köşelerine uyguladığında göz çevresi bakımını tamamlamış olmuyorsun. Göz kapaklarının yukarı ve aşağı bölgeleri daha erken yaşlanıyor. Bu sebeple göz kapaklarına yönelik bakımı da ihmal etmemelisin.

Göz çevresi kırışıkları için doğal çözümler

Göz çevresi kırışıkları, gözaltı morlukları, kazayağı çizgileri, göz etrafındaki koyu lekeler... Her biri kadınların ayrı bir derdi. Zamanın yıpratıcı etkilerinin adeta bir ayna gibi yüze yansıması...

18911

Yüz bakım ürünleri hangi miktarda kullanılmalı

Yüz bakım ürünleri hangi miktarda kullanılmalı, Her gün yüzünüze uyguladığınız bakım ürünlerinden hangi

6349

Göz Morluklarının Çözümü Elma

Yorgunluğunuz gözlerinizden okunmasın! Göz çevrenizdeki yorgunluğun izlerini silmenin bir çözümü var… İşte yapmanız gerekenler… Her akşam yatmadan önce gözlerinizin çevresine organik kuşbu

4452