Okulun ilk haftası için 6 öneri

Çocuklar için en rahat dönem, şüphesiz ki tatil dönemi... Uzun ve keyifli bir tatilin ardından okulun ilk haftası, hem çocuğun hem de senin için zor geçebilir. Özellikle çocuğunun okula başladığı ilk haftayı sorun çıkarmadan geçirmesini istiyorsan bu önerilere dikkate almalısın.

  • 20PAYLAŞIM
  • 3350OKUMA

1. Çocuğunun sorularını cevapsız bırakmamalı ve sorduğu konularda gerekli açıklamaları yapmaya özen göstermelisin.

2. Çocuğuna “Okula gitmek zorunlu, biz de seni aslında onun için okula gönderiyoruz” şeklinde cümleler asla kurmamalısın.

3. Endişeli bir yapın varsa bu süreçte rahat olmaya çalışmalısın. Çünkü senin endişeli düşüncelerin çocuğunda da paniğe yol açabilir.

4. Okulu gün içerisinde gereksiz ve zamansız ziyaret etmemelisin.

5. Çocuğun okula gitmek istemiyorsa çeşitli bahaneler üretebilir. Yakınmalarının bahane olduğuna eminsen evde kalmasına izin vermemelisin.

6. Okul açılmadan önce çocuğunu duygusal ve psikolojik yönden okula hazırlamalısın.

Çocuğunun nitelikli televizyon izleyicisi olması için öneriler

Çocukların kontrolsüz televizyon izlemeleri kişiliklerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Eğer çocuğunun nitelikli bir televizyon izleyici olmasını istiyorsan, bazı noktalara dikkat etmelisin.

4053

Kız çocuğu yetiştirirken yapılan hatalar

Her ebeveyn çocuğunu mükemmel yetiştirmenin yolunu bildiğini düşünür. Ancak ebeveynlik matematiksel bir şey değildir. Çocuğunun kişiliğine göre davranmak için onu yakından tanıman gerekiyor.

4890

Çocuklara yapılmaması gereken davranışlar

Çocuğuna farkında olmadan yaptığın davranışlar, gelecekte büyük travmalar yaşamasına neden olabilir.

4659

Çocuğuna mutlaka öğretmen gereken 4 şey

İyi bir ebeveyn olmak, çocuğunun istediği her şeyi vermek anlamına gelmiyor. Onun yeteneklerini geliştirmeye çalışmak, sevgi ve şefkat göstermek çok daha büyük önem taşıyor.

3878