Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5348OKUMA

Sürekli elektriklenen kabaran saçlar, saçlarının fönsüz şekil almaması ve kolay kırılması keratin dokusunun yıpranmasından kaynaklanır. Genellikle saçlarındaki parlaklığın derecesi keratin ve nem yeterliliği ile alakalıdır.

Profesyonel uygulama şart

Keratin bakımının profesyonel şekilde uygulanması büyük önem taşıyor. Aksi halde parlaklığını yitirmiş ve yıpranmış saçlara geçici çözüm sağlıyor. Bu tip saç bakımları özellikle kimyasala maruz kalmış, aşırı yıpranmış ve kırılgan saçlarda, yanlış uygulanırsa saçın kopması ya da daha çok kırılması ile sonuçlanabilir.

Keratin bakımının zararları

Keratin bakımının avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. Saçta geçici parlaklık sağlayan bu işlem, özellikle boyalı saçlarda etkisini yitirdikçe aşırı kuruma yaratabiliyor.

Keratin bakımının faydaları

Saça keratin uygulaması elektriklenen, kabaran ve kolay şekil almayan saçlarda düzleştirici bir etki gösteriyor. Ev tipi keratin bakımları ise günlük bir etki sağlıyor.

Keratin bakımının süresi

Keratin uygulamasının etkisi ise dört ay kadar sürüyor. Saçlarında aynı parlak görüntünün devam edebilmesi için de uygulamanın ara ara yenilenmesi gerekiyor.

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Hazırlık:

Saçlarını kalıntılardan arındırmak için, aldığın ürüne özel şampuanla saçlarını yıka ve iyice durulanmasını sağla. Bu aşamada saç kremi kullanmamaya özen göstermelisin.

Keratin yükleme:

Saçlarını kuruladıktan sonra boyar gibi keratinleri saçına uygulayabilirsin. Elinle masaj yaparak keratinleri saçına iyice yedirmelisin.

Dinlendirme:

Keratini uyguladıktan sonra saçlarını en az 30-40 dakika dinlendirmelisin. Kurumadan önce belli aralıklarla saçlarını tarayabilirsin. Dinlendirme sonrası, saçlarını ılık suyla durulamalı ve havluyla hafifçe kurutmalısın.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28322

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100391

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40905

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31892