Mutlu kadınların 4 sırrı

Mutluluğun kaynağı herkes için oldukça tartışmalı bir konu. Ancak, mutlu kadınların sırları ile etrafına enerji ve neşe saçan biri olmak hiç de zor değil.

  • 69PAYLAŞIM
  • 11575OKUMA

Çalışma hayatı, evdeki işlerin sorumluluğu ve bazen kendilerine yeterince vakit ayıramamaları kadınları depresyona sürükleyebiliyor.

Bir de kendi yaptığın hatalar var ki, onlar daha da mutsuz olmanı sağlıyor.

Mükemmeliyetçi olma isteği

Mükemmeliyetçi olma isteğinden bir türlü vazgeçemiyor olabilirsin. Hatta mükemmel hissetmediğin zamanlarda kendini suçlu hissediyor da olabilirsin. Oysa dünya bile mükemmel değilken, senin mükemmel olmanın ne yazık ki herhangi bir yolu yok. Daha güzel, daha başarılı, daha zayıf, daha iyi anne olmak yerine yapabileceğin ya da olabileceğin kadarın farkında olmak, mutlu olan için yeterli.

Kendine değer ver!

Kendini sevmen ve değer vermen her şeyden önemli. Başkalarını kırmamak adına attığın her adım da kırılan hep sen olursun. Üstesinden gelemeyeceğin ya da üstesinden gelsen bile, seni tüketecek görev ve sorumluluklara hayır demeyi bilmelisin.

Arkadaşlarınla dostluğunu güçlendir

Kadın dayanışması, bir kadın için sosyal destek kaynaklarının en değerlisi. İş arkadaşlarını rakip görmek yerine, beraber ne yapabiliriz diye düşünmek, onları anlamaya çalışmak zamanla mutlu olmanı sağlar.

Hayatın sorumluluğundan korkma

Sorun odaklı düşünmek yerine çözüm odaklı düşünmeye çalışabilirsin. Hayatta başımıza gelenlerin çoğu bakış açımızla ilgili. Kendini çaresiz olarak görürsen, hayatı da bir zalim olarak algılar ve öyle yaşarsın.

Mutlu olmanın 5 sırrı

Mutlu olmanın yolu, bazen hayatındaki yapacağın küçük değişikliklerden geçiyordur.

25088