Mutlu anne olmanın 4 püf noktası

Kadınların anne olma isteği yaşamlarındaki seçimlerine de doğrudan etki eder.

  • 57PAYLAŞIM
  • 9541OKUMA

Mutlu anne olmanın en önemli kuralı ise anneliğe kendini hazır hissetmen. Kendini hazır hissetmeden anne adayı olursan hamilelik ve doğum sonrasında problemler yaşayabilirsin.

Sağlıklı anne aynı zamanda mutlu anne

Anne olmaya mutlu biçimde hazırlanmanın yolu; doğacak bebeğinin sağlıklı olması için gerekli fiziksel ve ruhsal sağlık önlemlerini almaktan geçiyor. Fiziki ve ruhsal yapın sağlıklı olursa bebeğin de o kadar mutlu olur.

Annelik fedakarlık gerektirir

Anne olana kadar sadece kendi sorumlulukların için yaşamış olabilirsin. Ancak bundan sonra kariyerini, sosyal yaşamını, hayallerini sadece doğacak bebeğine göre endekslemeye hazır olmalısın.

Anne mutlu olursa aile mutlu olur

Mutlu olan birey, hem çevresine hem çocuklarına hem de eşine mutluluk verir. Anne mutluluk konusunda sıkıntı yaşadığında bunu ilk olarak evine ve çocuklarına yansıtır. Sen mutlu olursan ailen de mutlu olur.

Hayatının merkezinde o olmasın

Anne olduktan sonra hayatının en üst noktasına çocuğunu koyarak büyük bir fedakarlık yaptığını düşünebilirsin. Halbuki önem listenin en üst noktasına kendini koyman gerekiyor. Çünkü bireysel olarak ihtiyaçlarının farkında olmazsan, çevrendekilerin ihtiyaç ve eksiklerini de gözetmen zorlaşır. Bireysel anlamda yaşamından mutlu olursan hem kendinin hem de çocuklarına karşı farkındalığın artar.

Hamilelik çatlakları nasıl geçer?

Bebek sahibi olmanın belki de en zor yanı, hamilelik döneminde oluşan çatlaklardır.

16489

Mutluluk veren besinler

İş hayatı, trafik, özel hayat… Metropol hayatının stresi oldukça yoğun. Rahatlamak için vakit de yok… Öyleyse ne yapmalısın?

4123

Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne kar

11760

Hamilelik öncesi alınması gereken 5 önlem

Sağlıklı ve rahat bir hamilelik geçirmek istiyorsan, öncesinde bazı önlemler alabilirsin.

11543