Mutfağında bulunan 5 doğal güzellik ürünü

Mutfağında bulunan 5 malzeme ile güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

  • 45PAYLAŞIM
  • 7508OKUMA

Güzellik için pahalı kozmetik ürünlerine para harcamana gerek yok. Çünkü mutfağında bulunan malzemeler ile cilt ve yüz güzelliğine güzellik katabilirsin.

Zeytinyağ

Zeytinyağı kuru ve yağlı ciltleri beslemeye yardımcı olur. Mutfağında bulunan en iyi güzellik ürünleri arasında yer alır. Ayrıca banyodan sonra saçlarına uyguladığında daha parlak saçlara sahip olursun.

Elma sirkesi

Her evde bulunan elma sirkesi iyi bir peeling için ideal bir malzemedir. Bir pamuk üzerine birkaç damla elma sirkesi sıkıp yüzüne uygulayabilirsin. Elma sirkesi sayesinde cildindeki eski ve yıpranmış deriden kurtulmuş olacaksın.

Bal

Bal hem cildin hem de saçların için mükemmel bir güzellik ürünüdür. Cildini nemlendirerek beslerken saçlarına da ışıltı kazandıran bir maske görevi görür.

Limon

Limon ve limon suyu güzelliğin için bir ilaç gibidir. Saçlarının rengini açmana yardımcı olurken, tırnaklarındaki sarı lekeri yok eder, dişlerini beyazlatmaya yardımcı olur ve sabahları bir bardak limonlu su sindirim sistemini harekete geçirir.

Tuz

Tuz da şeker gibi peeling özelliğine sahip. Eğer cilt lekeleriniz varsa, bir miktar deniz tuzunu bal ile karıştırıp problemli olan bölgeye uygulayabilirsin.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

13605

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7840

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31658

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9597