Mutfağında bulunan 5 doğal güzellik ürünü

Mutfağında bulunan 5 malzeme ile güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2958OKUMA

Güzellik için pahalı kozmetik ürünlerine para harcamana gerek yok. Çünkü mutfağında bulunan malzemeler ile cilt ve yüz güzelliğine güzellik katabilirsin.

Zeytinyağ

Zeytinyağı kuru ve yağlı ciltleri beslemeye yardımcı olur. Mutfağında bulunan en iyi güzellik ürünleri arasında yer alır. Ayrıca banyodan sonra saçlarına uyguladığında daha parlak saçlara sahip olursun.

Elma sirkesi

Her evde bulunan elma sirkesi iyi bir peeling için ideal bir malzemedir. Bir pamuk üzerine birkaç damla elma sirkesi sıkıp yüzüne uygulayabilirsin. Elma sirkesi sayesinde cildindeki eski ve yıpranmış deriden kurtulmuş olacaksın.

Bal

Bal hem cildin hem de saçların için mükemmel bir güzellik ürünüdür. Cildini nemlendirerek beslerken saçlarına da ışıltı kazandıran bir maske görevi görür.

Limon

Limon ve limon suyu güzelliğin için bir ilaç gibidir. Saçlarının rengini açmana yardımcı olurken, tırnaklarındaki sarı lekeri yok eder, dişlerini beyazlatmaya yardımcı olur ve sabahları bir bardak limonlu su sindirim sistemini harekete geçirir.

Tuz

Tuz da şeker gibi peeling özelliğine sahip. Eğer cilt lekeleriniz varsa, bir miktar deniz tuzunu bal ile karıştırıp problemli olan bölgeye uygulayabilirsin.

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

28014

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

4914

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

2023

Cil tipine göre yüz temizleme önerileri

Cildine ne kadar iyi bakarsan, o da seni o kadar iyi ödüllendirir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için derinlemesine temizlik şart elbette. Ancak bu uygulamayı cilt tipine uygun olan ürünleri kullanar

3749