Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

  • 39PAYLAŞIM
  • 6388OKUMA

Çatlamış dudaklar, kırmızı yanaklar ve kuru bir cilt… Soğuk havaların korkulu rüyası… Çünkü cildin soğuk havayı direk emer ve donuk bir görüntü oluşturur. Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler…

Nem maskesi

Nem maskesi, soğuk havalarda cilt bakımının bir parçası olmalı. Düzenli nem maskesi kullanarak hem cilt kuruluğunu önleyebilir hem de ipeksi bir cilt bir görünümüne kavuşabilirsin.

Yüz peelingi

Cildinin nem oranını dengelemezsen, cildinde lekelerin oluşmasına neden olursun. Bu nedenle cildi tahriş etmeyen peeling ürünleri günlük bakım rutinine eklemenin tam zamanı.

Gece kremi

Kışın cildin pul pul dökülüyorsa, bunu fondöten ile kapatamazsın. Aksine fondöten sürerek daha kötü görünmesine neden olursun. Günlük bakım rutinini ihmal etmemeli ve zengin içerikli bir gece kremi kullanmalısın. Gece kremin nemlendirici içeren, leke önleyici, anti-aging etkili olmalı.

Sıcak duşa dikkat

Dışarıda çok soğuk bir hava varken, evde uzun uzun sıcak bir banyo yapmak çok cazip gelebilir. Ama 15 dakikadan sonra bu sıcaklık cildinin lipid tabakasını ele geçirmeye başlıyor ve cildindeki doğal yağların yok olmasına neden oluyor. Bu nedenle kış aylarında duş alırken suyun sıcaklığını düşürmeli ya da banyo süreni kısaltmalısın.

Lazer uygulama

Eğer cildinde leke, kırışıklık ve sarkma problemi varsa bunlara çözüm bulmak için en uygun zaman kış mevsimi… Özellikle yüz derisine yapılan lazer uygulamalar güneşin aktif olmadığı kış aylarında yapılıyor. Bu aylarda yapılacak kimyasal ya da bitkisel peeling, CO2 fraksiyonel lazer de cilt sorunlarına yardımcı olabilir.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

13661

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7840

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31665

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9601