Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Sezonun dikkat çeken trendlerinden mavi göz makyajı ile hem modern hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle kahverengi gözlüler, esmer ve buğday tenliler bu rengi mutlaka denemeliler.

  • 151PAYLAŞIM
  • 25221OKUMA

İşte adım adım mavi göz makyajı…

Önce ten makyajı

Göz makyajına başlamadan önce ten makyajını yapmalısın. Gözlerinde yoğun bir renk kullanacağın için odak noktası tamamen gözlerin olmalı. Düzgün, homojen bir cilde sahip olursan tüm dikkatleri gözlerine çekebilirsin. Cildini makyaj bazı ve fondöten kullanarak kusursuzlaştırmalı, boynun ve yüzün arasında da ton farkı olmamasına dikkat etmelisin.

Mavi eyeliner

Mavi göz makyajı aktığında korkunç bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu yüzden göz kapağına ince bir kat primer sürerek başlayabilirsin. Ardından tam kirpiklerinin üzerinden ince bir mavi eyeliner çekebilirsin. Böylece makyajın daha güçlü ve çekici durur. Mavi far sürdüğünde siyah eyelinerdan uzak durmalısın.

Mavinin iki tonu

Mavi göz makyajında mavinin iki tonunu kullanmalısın. Daha açık renk olan tonu göz kapağının alt kısmına, koyu tonu ise rengi vurgulamak için üst tarafına sürmelisin. Bunu uygularken mavi farın kaşının başladığı yere kadar çıkmamasına dikkat etmelisin. Mavi göz makyajını siyah maskarayla tamamlayabilirsin.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2019 yılının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

18694

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

38896

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

18771

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

35963