Yüzünü ince gösterecek 3 öneri

Geniş yüze sahipsen çare yüzünü ince gösterecek makyaj hilelerinde... Saçlarında yapacağın değişiklik ve birkaç ufak makyaj hilesi ile yüzünü olduğundan daha ince gösterebilirsin.

  • 30PAYLAŞIM
  • 4942OKUMA

Geniş yüze sahipsen çare yüzünü ince gösterecek makyaj hilelerinde… Saçlarında yapacağın değişiklik ve birkaç ufak makyaj hilesi ile yüzünü olduğundan daha ince gösterebilirsin.

İdeal saç kesimi

İnce yüze sahip olmanın sırrı, ideal saç kesimine sahip olmak. Saçlarını köprücük kemiği hizasında kestirerek yüzünün oval görünmesini sağlayabilirsin. Daha da kısa bir kesim için katlı saç modelleri tercih etmelisin. İdeal saç modelinin boyu, çenede ya da çenenin hemen üzerinde olmalı. Kahkül de yüzü olduğundan daha küçük ve ince gösterir. Eğer kahkül kullanmayı sevmiyorsan perçem kestirmeyi deneyebilirsin.

Doğru saç modeli

Günlük hayatında rahatlıkla kullanabileceğin sıkı at kuyruğu modelleri yüzünü olduğundan daha ince gösterir. At kuyruğu yerine topuz modellerini de tercih edebilirsin. Dikkat etmen gereken nokta ise, topuz ya da at kuyruğu yaparken saçını mutlaka kulak hizasından toplamalısın.

Makyaj hileleri

Makyaj ritüeline mutlaka kontur uygulamasını eklemelisin. Uzun saatler uğraşmak istemiyorsan, krem ya da toz bronz pudradan yararlanabilirsin. Şakaklarına, elmacık kemiklerinin altına ve çene kemiğinin hizasına bronzlaştırıcı sürerek, kontur işleminin yüzüne verdiği etkiyi yaratabilirsin.

Krem aydınlatıcı ile elmacık kemiklerini, kaşının altındaki kemikleri, dudak üstünü ve burun kemiğini aydınlat ve ön plana çıkmasını sağla. Böylelikle doğru noktaları vurgulayarak yüzünün ince görünmesini sağlamış olursun.

Allığını direkt yanaklarına uygulamak yerine, elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru uygulamalısın.

Gözlerin daha büyük görünürse yüzün de bir o kadar ince görünür. Büyük gözler için doğal farlar, maskaralar ve kalemlerden faydalanabilirsin.

Güzellikte yeni trend: Yapay çil

Birkaç sezondur moda olan yapay çil akımı, çocuksu ve alımlı havasıyla makyaj hileleri arasında yerini aldı bile. Masum güzelliğin simgesi olan yapay çil makyajını nasıl yapabileceğini en basit şekild

4064

Sivilce ve lekeleri kapatmak için makyaj hileleri

Güzelliğine gölge düşüren sivilce ve leke izlerini makyaj hileleri ile gizleyebilirsin.

12215

Daha kalın dudaklar için 6 makyaj hilesi

Daha kalın ve dolgun dudaklar kadınlar için bir güzellik göstergesidir. İnce dudaklara sahipsen, herhangi bir cerrahi müdahale yapmadan, birkaç makyaj hilesi ile dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

18123