Maskara nasıl seçilir?

Eğer yakın zamanda maskaranı yenilemeyi düşünüyor ve "maskara nasıl seçilir?" diye düşünüyorsan, doğru yerdesin.

  • 26PAYLAŞIM
  • 4351OKUMA

Doğru bir maskara seçimi ile makyajınızı kusursuz bir biçimde tamamlayabilirsin.

Kısa kirpikler

Kısa kirpiklere sahipsen, kirpiklerini daha uzun göstermek için plastik veya kıl fırçalı düz maskaraları tercih edebilirsin. Böylece kirpiklerinin üzerinde daha kontrollü bir uygulama yapabilir ve daha uzun kirpikler elde edebilirsin.

Uzun kirpikler

Eğer uzun kirpiklere sahipsen çok şanslısın. Çünkü her türlü maskarayı rahatlıkla kullanabilirsin. Sen yine de kıl fırçalı maskara seçiminden uzak dur, zira uygulama sonucu kirpiklerin sandığın kadar çekici görünmeyebilir. Orta kalınlıkta plastik uçlu maskaraları rahatlıkla tercih edebilirsin.

Düz kirpikler

Diken gibi düz kirpiklerin varsa, kirpiklerinin daha kıvrımlı olması için yay biçiminde olan kıvrık maskaraları tercih edebilirsin. Böylece kirpiklerin daha kıvrık ve buğulu görünür.

Seyrek kirpikler

Eğer kirpiklerin seyrekse dolgun bir görünüm elde etmek için kullanman gereken maskara olgun kıllı ve kalın uçlu olmalı. Makyajını tamamlamak için en kalın maskara fırçalı ürünleri tercih etmeni öneririz.

Düşük kirpikler

Düşük kirpikleriniz varsa, kirpiklerini kaldırmak için farklı uzunlukları bir arada bulunduran kıvrımlı maskaraları tercih edebilirsin. Böylece daha canlı ve çarpıcı bakışlara sahip olabilirsin.

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

38896

Maskaranın akmaması için 4 öneri

Göz altında siyahlıklar, yanaklara dökülmüş maskaralar... Kulağa korkunç geliyor değil mi? Maskaranın akmaması için bu 4 öneriyi uygulayabilirsin.

4862

Yağmurlu günler için 9 waterproof maskara önerisi

Yağmurlu havalarda maskara kullanmak büyük bir dert. Gözlerinin etrafına bulaşmış ya da dağılmış maskara görüntüsünü engellemek için modavemoda.com'un maskara önerilerine göz atabilirsin.

5569

Maskara uygulama teknikleri

Maskara uygulama teknikleri ile çekici bakışlara sahip olabilirsin.

6657