Islak görünümlü saç modası

Sezonun favori trendlerinden biri olan ıslak görünümlü saç modasını denemeye hazır mısın?

  • 67PAYLAŞIM
  • 11197OKUMA

Podyumlardan sokak modasına taşınan ıslak görünümlü saç modası, yeni sezonda ortalığı kasıp kavurmaya hazırlanıyor.

Hem pratik hem de şık görünen bu trend saç modeli, herhangi bir saç kesimi ya da değişiklik de gerektirmiyor. Dalgalı, düz ya da kıvırcık saçlara sahipsen, saatlerce uğraşmadan ıslak görünümlü saç modellerini rahatlıkla deneyebilirsin. Tek ihtiyacın olan ise jöle ve köpük…

Önce hazırlık

Islak saç görünümünü elde etmek için saçlarının temiz olması gerekiyor. Saçlarını yıkadıktan sonra çok fazla ovalamadan bir havluyla kurulamalısın. Ardından ıslak saç görünümünü yaratacak saç ürünlerini uygulayabilirsin.

Uygulama

Jöle ya da köpük hangisini tercih ediyorsan, ürünü saç derine değdirmeden saçlarına uygulayabilirsin. Saç diplerine jöle yada köpük gibi şekillendirici ürünler uygularsan, saçların ipeksi görünümünü kaybeder ve yağlı gibi görünür.

Kısa saçlar

Kısa saçlara sahipsen en kolay uygulanan ıslak saç modeli arkaya doğru yatırılan saç stilidir. Bu maskülen saç stili hem duruşuna sert bir hava katar hem de cool bir görünüm oluşturur. Ayrıca saçlarını asimetrik bir şekilde arkaya doğru da tarayabilirsin. Saç şekillendirici ürünü saç diplerine gelmeyecek şekilde uygula. Daha sonra saçlarını arkaya doğru tararken, asimetrik bir şekil yaratabilirsin.

Orta boy saçlar

Orta boy saçlara sahipsen birden fazla ıslak görünümlü saç modeli deneyebilirsin. Saçlarının üst kısımlarına ıslak görünüm veren ürünler uygula. Uçlarını ise maşayla hafifçe dalgalandır. Son olarak, düzgün durması için parmak uçlarınla arkaya doğru tarayabilirsin.

Uzun saçlar

Uzun saçlara sahipsen rahatlıkla ıslak görünümlü topuz modellerini deneyebilirsin. Tek yapman gereken saça parlaklık veren ürünleri nemli saçlarına parmak uçlarınla uygulaman. Dalgalı bir görünüm için, saçlarındaki dalgaları belirginleştirecek bir ürün kullanmalı ve ellerinle ovuşturarak şekil vermelisin. Eğer saçlarının dümdüz bir dokusu varsa, biraz volüm kazandırmak için hacim veren saç köpüklerini deneyebilirsin.

Saçlarda yüksek at kuyruğu trendi

Kırmızı halıdan sokak stiline sıçrayan saçlarda yüksek at kuyruğu sezonun en güçlü güzellik trendi olma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

6069

2017 yılının en trend 6 saç rengi

2017 yılının en trend saç rengi dikkat çekici tonlarıyla yıla damgasına vuruyor.

16030

5 Adımda Plaj Güzeli Olun!

Işıltılı bir ten, parlak saçlar ve sağlıklı kıvrımları olan bir vücut… Komple bir yaz görüntüsü için hazır mısınız? 1 BİR TUTAM IŞILTI Ama tabii ki yüzde 100 doğal olmalı diyorsanız, sizin için

7991