Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler

Probiyotikler Probiyotiğin içindeki sağlıklı bakterilerin soğuk algınlığına karşı sizi koruduğu kanıtlanmıştır. Peynir, yoğurt gibi süt ürünlerinden probiyotik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Çinko Çinko sağlığınızın dostudur. Hafızayı güçlendirir, yaraları iyileştirir ve hisleri kuvvetlendirir. Ayrıca soğuk algınlığını %50’ye kadar geçirir. Vücudunuzda çinko olmazsa, soğuk algınlığına yakalanmanız kesindir. Çünkü alyuvarlar, savaşmak için ihtiyaçları olan gerekli elementleri çinkodan alırlar. Ispanak, mantar […]

  • 18PAYLAŞIM
  • 3021OKUMA

Probiyotikler

Probiyotiğin içindeki sağlıklı bakterilerin soğuk algınlığına karşı sizi koruduğu kanıtlanmıştır.
Peynir, yoğurt gibi süt ürünlerinden probiyotik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Çinko
Çinko sağlığınızın dostudur. Hafızayı güçlendirir, yaraları iyileştirir ve hisleri kuvvetlendirir. Ayrıca soğuk algınlığını %50’ye kadar geçirir.
Vücudunuzda çinko olmazsa, soğuk algınlığına yakalanmanız kesindir. Çünkü alyuvarlar, savaşmak için ihtiyaçları olan gerekli elementleri çinkodan alırlar.
Ispanak, mantar gibi yüksek çinko içeren yiyecekleri tüketerek çinko ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
D vitamini
Güneşle ilişkilendirilen D vitamini kışın süper kahramanıdır. Kemik sağlığınızı güçlendirir, kışın getirdiği depresyonla savaşır.
C vitamini
Soğuk kış aylarında, özellikle hastalanmadan hemen önce, ilk elimizi uzattığımız vitamin olan C vitamini immün sisteminizi güçlendirir, dokularınızı onarır, çinkonun emilmesini sağlar ve gribe karşı sizi korur.
Araştırmalar, bu vitaminin, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını azalttığını kanıtlamıştır.
Omega 3
İmmün sisteminizi güçlendirmek, Omega 3 sağlıklı yağlarını tüketmekten geçer. Omega 3 açısından zengin balıkları tüketerek ya da Omega 3 içeren balık yağı gıda takviyelerinden alarak kendinizi sağlıklı tutabilirsiniz.
Mürver ağacı meyvesi
Ülkemizde pek değeri bilinmeyen bu meyve, Almanya’da grip ve soğuk algınlığını önleyici, yara iyileştirici özelliğiyle, son derece popülerdir.
B vitamini
Kışın getirdiği depresyonla başetmenin en iyi yolu B12 vitamini almaktır. B12 hem daha neşeli olmanızı sağlar hem de enerji verir.
Sağlıklı günler dileriz!