Sıcak havada uyumanın 5 yolu

Sıcak havalarda uyumak çok mu zor? Saatlerce dönüp duruyor ama sıcaktan uyuyamıyor musun? İşte, sıcak havalarda uyumanın 5 yolu....

  • 70PAYLAŞIM
  • 11662OKUMA

Çarşafları değiştir

Sıcak havalarda rahat rahat uyumak istiyorsan, çarşaf seçimini değiştirmelisin. Çünkü çarşafların ilmek sayısı artıkça, nefes alma özelliği azalıyor. Bu yüzden 800 ilmekli çarşaflardan düşük olanları tercih etmelisin.

Yastık kılıfını buzdolabına koy

Gece boyunca yastığın soğuk tarafını arıyorsan, uyumadan yarım saat önce yastık kılıfını buzlukta bekletip öyle kullanabilirsin.

Vantilatörü ayak ucuna getir

Gece boyunca hem boynum tutulmasın hem de vantilatör açık kalsın diyorsan, ayak ucuna gelecek şekilde ayarlayabilirsin. Böylelikle serin serin rahat bir uykuya geçebilirsin.

Yalnız uyu

Sıcak havalarda vücut ısısıyla daha da sıcaklaşan yatakta iki kişi uyumak zorlaşır. Bu yüzden çok sıcak havalarda yalnız uyumayı deneyebilirsin.

Duş al

Yatmadan önce ılık suyla yapılan duş serinlemene yardımcı olur ve kolay uykuya dalmanı sağlar.

Öğlen uykusunun 3 önemli faydası

Öğlen uykusu; gün içerisinde performansını artırıyor, düşünce gücünü hızlandırıyor ve vücudun tazelenmesini sağlıyor.

21924

Sıcak havalarda sağlığını koruyacak 5 öneri

Sıcak hava hareketsizliği ve halsizliği de beraberinde getiriyor. Sıcak havalarda yapacağın bir kaç öneri ile hareketsiz yaşam tarzına veda edebilirsin.

12065

Sıcak havanın insan sağlığına olumsuz etkileri

Hava sıcaklığının ve nem oranının artış gösterdiği şu günlerde mutsuzluk, halsizlik, dikkat eksikliği ve tahammülsüzlük yaşıyorsan depresyonda olabilirsin. Tüm bu şikayetlerin hava sıcakları ile orant

12142

Kadınlar için hangi tarafa yatmak daha sağlıklı?

Uykunun ne kadar önemli olduğunu ve düzenli uykunun sağlığımıza etki ettiğini biliyoruz. Peki yatış pozisyonunun da doğrudan sağlığımızı etkilediğini biliyor muydun?

14952