Kilo aldıran alışkanlıklar

Kilo vermek için birçok önlem alınır, porsiyonlar küçülür, kilo verdiren yiyecekler listesi çıkartılır, fast food gibi gıdalardan uzaklaşılır. Ancak istenilen sonuca bir türlü ulaşamadıysan, modavemoda.com'un listelediği nedenlere göz atabilirsin.

  • 30PAYLAŞIM
  • 4893OKUMA

Kilo verme konusunda yapılan en büyük hata; güne yanlış başlamak…. Sabah uyanır uyanmaz yaptığın şeyler, gün içerisindeki tercihlerini de etkileyebiliyor.

Kilo aldıran alışkanlıklar:

Çok ya da az uyumak

Az veya çok uyumak kilo almana neden oluyor. Bunun başlıca sorumlusu ise iştahını kontrol eden kortizol hormonu. Formda kalmak için uykunu düzenini stabil hale getirmelisin.

Işık almayan oda

Gününü karanlık bir odada geçiriyorsan, güneşin zayıflatıcı etkilerinden mahrum kalmış oluyorsun Gün içerisinde 20-30 dakika alacağın güneş ışığı daha hızlı kilo vermene yardımcı olur.

Düzensiz beslenme

Sabah kalktıktan sonra ilk bir saat içinde mutlaka kahvaltı yapmalısın. Böylelikle metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olursun. Kahvaltıdan üç saat sonra küçük bir ara öğün ve ara öğünden iki saat sonra da öğle yemeğini yemeye çalışmalısın. Öğle yemeğinden sonra akşam yemeğinin saatine göre üç saat aralıklı olmak üzere ara öğünler eklemelisin. En son yatmadan iki saat önce küçük bir ara öğün daha alıp gününü sonlandırabilirsin.

Hızlı yemek yeme

Yemeği yavaş yediğin zaman doygunluk hissi oluşacağından gereğinden fazla besin tüketmek gibi bir problemin de olmayacak. Yemeklerini yavaş yavaş, küçük lokmalar halinde ve iyi çiğneyerek tüketmelisin.

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

9695

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

4956

Evde kolay zayıflamanın 10 yolu

Yaz mevsimi yaklaşınca hızlı ve kolay zayıflamanın yollarını arıyoruz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın hızı azalıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor.

19677

Bisikletle kilo vermenin 7 eğlenceli yolu

Bu güzel havalarda kilo vermek için spor salonuna kapanma; bisiklet sürerek hem güneşin hem de sağlıklı kilo vermenin keyfini çıkar.

15505