Karın şişkinliğine ne iyi gelir?

Kilo vermek kolay değil; zaman, sabır ve emek gerektirir. Ancak birkaç öneri ile karın şişkinliğini bir günde azaltabilirsin. Böylelikle olduğundan daha zayıf görünebilirsin.

  • 138PAYLAŞIM
  • 23139OKUMA

Limonlu su

Sabah ılık limonlu su içmek sindirim sistemini harekete geçirir ve bağırsakların boşalması kolaylaşır. Eğer limonlu suyun tadının beğenmiyorsan, yeşil çay ve limonu karıştırarak da tüketebilirsin.

Sağlıklı kahvaltı

Karın şişkinliğini ortadan kaldırmak istiyorsan, sabah kahvaltısında şarküteri ürünlerinden uzak durmalısın. Bu nedenle kahvaltından yoğurdu ve kremayı çıkartmalısın. Sabah saatlerinde kahvaltıyı meyve ağırlıklı yapmak seni rahatlatacaktır.

Egzersiz

Sabah yapılacak hafif bir egzersiz, vücudundaki toksinlerin atılmasını sağlar. Bu da sindirim sisteminin kolaylıkla çalışmasına yardımcı olur.

Tropik atıştırmalıklar

Sabah ile öğle arasında tüketeceğin bir porsiyon ananas veya papaya karın şişkinliğinin giderilmesine yardımcı olur. Ananas ve papayayı blendırda karıştırarak da tüketebilirsin.

Yemek yerken yavaşla

Gün boyunca yavaş yemek yemeye dikkat etmelisin. Eğer hızlı yemek yersen, havanın vücudunun içinde sıkışmasına neden olursun. Bu nedenle yavaş yavaş çiğne ve havanın vücuduna dolmasına izin verme.

Küçük porsiyonlar

Tabii ki gün boyu yiyeceğin porsiyonların miktarını da kontrol etmelisin. Çünkü midenin gergin ve şişkin olmasının nedeni yediğin porsiyonların miktarı da olabilir. Eğer her yemeğin ardından sürekli olarak aşırı şişkin hissediyorsan porsiyonlarını mutlaka azaltmalısın.

Lifli yiyecekler

Gün içerisinde lif bakımından zengin yiyecekler tüketmek de, karın bölgendeki şişkinliği ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Her gün 30 gram lif bakımından zengin meyve ve sebze tüketmelisin.

Bitki çayı

Yemek sonrasında ise şişkinlik alıcı bir bitki çayı tüketebilirsin. Tarçın ya da zencefil gibi baharatlar vücudunu temizlemeye yardımcı olurlar. Zencefilli ve limonlu bir bardak bitki çayı karın şişkinliğini büyük ölçüde azaltır.

Bol bol su

Su sağlıktır sözü burada da geçerli. Gün içerisinde su tüketimini artırarak tüm toksinleri ve fazla tuzu vücudundan hızla atabilirsin.

Bir haftada karın yağlarından kurtulmanın yolları

Bahar aylarına yaklaştığımız şu günlerde hem kadınlar hem erkekler bel bölgelerinde biriken fazla yağları yok edebilmek için yeni yollar arıyor. Düzenli egzersiz ve iyi bir diyet bunun için anahtar ön

6188

Karın bölgesini gizleyen 5 stil hilesi

Havaların ısınmasıyla birlikte kıyafetler de inceliyor ve karın bölgesi yağları kendini göstermeye başlıyor.

17273

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

5054

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

39508