Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

  • 170PAYLAŞIM
  • 28483OKUMA

Cilde tazelik kazandırmayı amaçlayan non-touring makyaj tekniğini sen de sadece 3 malzemeyle uygulayabilirsin.

Non-touring makyaj nedir? Nasıl uygulanır? İşte, 3 adımda non-touring makyaj tekniği….

1. adım: Makyaj bazı

Makyajda non-touring tekniğini uygulamak için, öncelikle cildini makyaj bazı ile hazırlaman gerekiyor. Kusursuz bir görümün için makyaj bazını cilt tipine göre seçmelisin. Yağlı bir cilde sahipsen mat bazlar kullanmalı, kuru bir cildin varsa hafif ışıltı veren bazları tercih etmelisin.

2. adım: BB krem

Daha doğal ve taze bir görünüm elde etmek için ağır bir fondöten yerine BB krem veya renkli nemlendirici kullanmalısın. Eğer cildinde leke veya sivilceler varsa bölgesel kapatıcı uygulayabilirsin.

3. adım: Aydınlatıcı(highlighter)

Son adıma cilt rengine uygun bir aydınlatıcı seçerek başlamalısın. Eğer cilt rengin soğuk alt tonluysa, şeftali ve toz pembe alt tonlarında bir aydınlatıcı tercih edebilirsin. Sıcak alt tonluysa ise bronz aydınlatıcı kullanabilirsin. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üstü, kaş hizasının aşağısı, burun kemiğinin altı gibi ışığın doğal olarak vurduğu ve yüzünün öne çıkan noktalarına fırça yardımıyla uygulayabilirsin.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

25120

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

11599

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

6475

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

6335