Beyaz dişler için 7 doğal yöntem

Beyaz dişler için doğal yöntemler kullanabilir, evde hazırlayacağın tariflerle sağlıklı dişlere kavuşabilirsin.

  • 70PAYLAŞIM
  • 11701OKUMA

Portakal kabuğu

Beyaz dişler için, portakal kabuğunun iç kısmı ile dişlerini ovuşturabilirsin. Portakal kabuğunun beyaz kısmı, dişlerinin daha beyaz olmasını kolaylaştırır. Bu işlemden sonra dişlerini fırçalamayı ihmal etmemelisin.

Diş macunu yapımı

Karbonat ve çilek karışımı ile kendi diş macununu hazırlayabilirsin. Bir miktar çileği püre haline getirip, karbonat ile karıştır. Bu karışımı dişlerine uygula ve yarım saat kadar beklet. Ardından dişlerini fırçalayabilirsin.

Günde bir elma

Beyaz dişler için her gün bir elma tüketebilirsin. Elmanın içeriğindeki maddeler hem dişlerini beyazlatır hem de diş etlerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Adaçaylı gargara

Bir bardak kaynar suya, iki yemek kaşığı kadar adaçayı ekle ve her yemekten sonra ağzını bu karışımla gargara yap. Kısa sürede dişlerinin beyazladığını fark edeceksin.

Oksijenli su ile diş beyazlatmak

Bir yemek kaşığı suyu, iki yemek kaşığı oksijenli su ile karıştır. Ardından pamuk yardımıyla dişlerindeki lekeleri silebilirsin. Bol miktar suyla ağzını çalkalamayı da unutmamalısın.

Diş için muz kabuğu

Muzun içerisindeki salistik asit, diş minesini beyazlatmaya yardımcı olur. Muz kabuğunla dişlerini ovalarayarak beyaz dişlere sahip olabilirsin.

Kabartma tozu

Kabartma tozunu kullanarak 1 hafta gibi kısa sürede beyaz dişlere kavuşabilirsin. Dişini diş macunu ile fırçaladıktan sonra fırçanı karbonata daldırıp fırçalamaya devam et. Bir hafta sonra uygulamaya biraz ara ver, çünkü sürekli kullanmak diş minelerine zarar verebilir.

Sağlıklı dişler için 5 ipucu

Sağlıklı dişlere sahip olmak için günde 2 kere dişlerini fırçalaman, diş ipi kullanman ve düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolüne gitmen gerekiyor. Fakat, sağlıklı dişlere sahip olmak için bunları y

25046