Tırnak bakımı için 7 pratik öneri

Tırnak bakımı en az cilt ve saç bakımı kadar önem taşıyor. Çünkü güzel ellerin sırrı tırnak bakımından geçiyor.

  • 65PAYLAŞIM
  • 10773OKUMA

Pratik tırnak bakım önerileri ile kusursuz ellere ve mükemmel tırnaklara sahip olabilirsin.

Serum kullan

Uzun ve sağlıklı tırnaklar için besleyici serum kullanabilirsin. Serumların içerisinde bulunan biotin sayesinde tırnakların güçlenir ve tırnak etlerin daha sağlıklı olur. Düzenli olarak tırnaklarına serum ile masaj yapabilirsin.

Kütikül yağı

Gün içerisinde tırnaklarına kütikül yağı kullanman hem tırnak etlerinin uzamasını engeller hem de enfeksiyon oluşumunu önler. Böylece tırnak çevrende oluşan sinir bozucu ve can acıtan ölü derilerden maniküre gerek kalmadan kurtulabilirsin.

Nemlendir

Tırnakların gücünü kaybettikçe soyulmaya başlar ve çabuk kırılır. Bu nedenle gece yatarken ellerine sürdüğün kremi tırnaklarının üzerine ve tırnak etlerine de uygulayabilirsin.

Tırnak güçlendirici ürünler

İçerisinde protein bulunan bu ürünler, tırnaklarını beslerken güçlenmesine de yardımcı olur. Bu nedenle tırnak bakım rutininden güçlendiricileri eksik etmemelisin.

Törpüle

Tırnaklarını yuvarlak ya da köşeleri kıvrımlı törpülemeye özen göstermelisin. Çünkü köşeleri küt olan tırnakların bir yere takılması ya da kırılması daha çabuk olur ve bu da tırnaklarının gücünü kaybetmesine neden olur.

Eldiven kullan

Deterjan gibi kimyasal ürünler hem tırnaklarının hem de ellerinin kurumasına neden olur. Bu nedenle ev işlerinde temizlik ürünlerini kullanırken ellerine eldiven giymelisin.

Oje çıkarıcı

Ojelerini çıkarmak için içeriğinde aseton bulunmayan oje çıkarıcılar tercih etmelisin. Her ne kadar ojelerini çıkarmak için biraz zaman harcamak zorunda kalacak olsan da, bu oje çıkarıcılar tırnaklarına zarar vermeyerek güçlü kalmalarını sağlar.

Tırnak kırılmasını önleyen 4 doğal maske tarifi

Tırnak kırılmasını önlemek için evde bu doğal maske tariflerini uygulayabilirsin.

5096

Tırnak bakımında yapılan 7 büyük hata

Ellerinin güzelliği tırnak bakımından geçer. Tırnak bakımında yapılan hatalar ise güzelliğine gölge düşürebilir.

11851

Evde doğal tırnak bakımı nasıl yapılır?

Doğal tırnak bakımı ile güzellik salonundan yeni çıkmış gibi parlak ve mükemmel tırnaklara sahip olabilirsin.

9289