Güzel saçlarla sabah uyanmanın 5 sırrı

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

  • 24PAYLAŞIM
  • 4004OKUMA

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

Duş zamanı

Duş için en uygun zaman akşam saatleridir. Çünkü sabah alelacele aldığın duş, hem kabaran saçlara hem de istediğin şekli vermek için saatlere mal olur.

Kararlı ol

Saçına ne yapmak istediğine akşamdan karar vermeli ve ona göre şekillendirmelisin. Dalgalı saçla uyanmak istiyorsan saçlarını örerek uyuyabilirsin. Eğer düz saçtan vazgeçemiyorsan o halde şaçını tek tarafa toplamalı ve tel tokalarla sabitlemelisin.

Taraktan uzaklaş

Güzel saçlarla uyanmanın sırrı, sabahları taraklardan suretle uzaklaşmanı gerektiriyor. Saçlarına bu kötülüğü yaparsan tüm gün elektrikli saçlarla gezmeye maruz kalabilirsin.

Ertesi gün saçı

Her gün duş almak fazlasıyla yorucu olmakla beraber, saçların için de bir o kadar yıpratıcı. Ertesi gün saçının tek sırrı ise, tabii ki saçı yıkamamak. Saç kökleri ertesi gün biraz yağlandığı için farklı stilleri de saçında kolaylıkla deneyebilirsin.

Çarşaf seçimi

Saten veya ipek çarşaflar gece saçının birbirine karışmasını ve saçlarının kırılmasını engeller. Daha güzel saçlarla uyanmak için kendine ve saçlarına layık olan çarşafları tercih etmelisin.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28231

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100349

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40863

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31843