Göz altı kırışıklıkları için 6 etkili öneri

Gün içerisinde gözlerimizi ovuşturmak, güneş gözlüğü kullanmamak, yüzüstü uyumak gibi farkında olmadan yaptığımız alışkanlıklar, göz altı kırışıklıklarının artmasına ve derinleşmesine neden olabiliyor.

  • 241PAYLAŞIM
  • 40387OKUMA

Göz altı kırışıklıklarının oluşumunu veya görünümünü azaltmak için önerilerimize göz atabilirsin.

Sağlıklı beslenme

Düzenli bir beslenme programı oluşturup özellikle antioksidan işlevi gören sebze ve meyveleri tüketmek, göz altı kırışıklarını gidermeye yardımcı olur.

Uyku düzeni

Uyku düzenin bozuksa ya da gerekenden az uyuyorsan, kırışıklıkların artacağı gibi göz çevrende de morluk ve torbaların oluşması kaçınılmaz hale gelir. Her gün yatağa aynı saatte girip aynı saatte kalkarsan, vücudun bir süre sonra biyolojik saatini bu düzene göre ayarlar. Böylelikle kırışıkların oluşmasını da engellemiş olursun.

Soğuk su

Yaz- kış demeden, gün içerisinde yüzünü soğuk suyla bir kaç kez yıkamak gözeneklerini küçültür ve cildinin tazelenmesine yardımcı olur. Ayrıca cilt sağlığını korumak için günde en az 8 bardak su içmelisin.

Cildini ve gözlerini güneşten koru!

Güneşin zararlı ışınları cildin kırışmasında önemli bir etkisi olan serbest radikalleri tetikler. Bu yüzden güneşe çıktığında gözlerini güneş gözlüğü ile korumalısın. Yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini dışarı çıkmadan en az 20 dakika önce cildine uygulamalısın.

Üzüm çekirdeği yağı

Cildi besleyici ve nemlendirici özelliği olan üzüm çekirdeği yağı, kırışıklarla mücadele etmen için mükemmel bir yardımcı… Yaşlanmanın etkilerini azaltıyor ve cildinin temizlenmesini sağlıyor.

Salatalık suyu

Göz altı ve çevresinde oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltmak için salatalık suyu ya da salatalık dilimleri kullanabilirsin. Özellikle ince ve fazla derin olmayan çizgiler için mükemmel etki sağlar.

Göz çevresi kırışıkları için doğal çözümler

Göz çevresi kırışıkları, gözaltı morlukları, kazayağı çizgileri, göz etrafındaki koyu lekeler... Her biri kadınların ayrı bir derdi. Zamanın yıpratıcı etkilerinin adeta bir ayna gibi yüze yansıması...

18662