Lazerle Dövme Sildirme Hakkında

Lazerle Kalıcı Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler; Dövme silmede kullanılan lazerler derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder. Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler.. Dövme silme kaç seans sürer? Ortalama 5-10 seans […]

  • 22PAYLAŞIM
  • 3686OKUMA

Lazerle Kalıcı Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler; Dövme silmede kullanılan lazerler derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder.

Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler.. Dövme silme kaç seans sürer?

Ortalama 5-10 seans aralığındadır. Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi ile dövmenin amatör veya profesyonel olması belirler.

Seans aralıkları?

Ortalama 4-8 haftadır.

Uygulama öncesi uyulması gereken kurallar nelerdir? Uygulamadan 3 hafta kadar önce, uygulama alanı güneş ve solaryumdan korunmalıdır. Tedaviden bir hafta öncesine kadar ağrı kesiciler kesilmeli, aspirin ve türevi kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa doktor kontrolünde kesilmelidir. Hamile ve emzikli hanımlara önerilmemektedir.. İşlem sonrası görülebilen değişiklikler?

Hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma, nadiren minik kanamalar.

İşlem esnasında ağrı var mı?

Hastadan hastaya değişmekle beraber çok düşük bir ağrı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için uygulama alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.

İz kalır mı?

Hastanın geçmişte kötü yara iyileşmesi ( keloid ve hipertrofikskar) hikâyesi varsa sorun yaşanabilir. Yeni teknoloji Q switched lazerle yapılan tedaviler de kalıcı bir leke ya da skar izi gelişmemektedir. Özellikle uygulama sonrası bakıma riayet edildiği taktirde sorun yaşanmamaktadır.

Tedavi sonrası uyulması gereken kurallar nelerdir? Uygulama sonrası 48 saat alana su değdirilmemelidir. Önerilen tedaviye uyulmalıdır. Minimum 3 hafta güneş, sauna ve solaryumdan uzak durulmalıdır.

Ön görülemeyen her durumda doktorla irtibata geçilmelidir.