Göğüslerin sarkmasına neden olan 5 alışkanlık

Günlük hayatında hayatında yaptığın bazı alışkanlıklar göğüslerinin sarkmasına neden olabilir.

  • 145PAYLAŞIM
  • 24332OKUMA

Dik göğüslere sahip olmak her kadını isteği. Ancak gerek günlük hayatta yapılan bazı aktiviteler gerekse yanlış sütyen kullanımı göğüslerinin sarkmasına neden olabilir.

Şok diyetler

Fazla kilolarından kolayca kurtulmak istiyorsan, şok diyetler ilgini çekebilir. Ancak hızlı kilo verip kısa bir süre sonra verdiğin kiloları geri almak, göğüslerin sarkmasına neden oluyor.

Sigara

Sigara kullanımı hem sağlığına hem de güzelliğine ciddi zararlar veriyor. Elastin adı verilen ve cilde esneklik kazandıran proteinin yapısını bozuyor. Böylece göğüslerinin deforme olmasına, hızla sarkmasına ve kan akışını yavaşlatarak cildinin güçsüzleşip yaşlanmasına neden oluyor.

Güneşten korunmamak

Güneş kremi kullanmadan güneşlenmek, erken yaşta kırışıklıklara sebep olduğu gibi göğüslerde sarkmaya da neden oluyor. Kollajende meydana gelen değişimler nedeniyle uzun vadede cildin zarar görüyor. Bu nedenle güneş kremini göğüslerine sürmeyi ihmal etmemelisin.

Desteksiz sütyen kullanımı

Rahat olduğu için desteksiz sütyen kullanmayı tercih ediyorsan, ilerleyen zamanlarda göğüslerinin sarkmasıyla karşı karşıya kalabilirsin. Göğüslerinin etrafı ne kadar sarılı ve destekli olursa, kollajen ve göğüs derisi de o denli sağlam olur.

Ağır spor

Vücudunu ve göğüslerini şekillendirmenin en önemli yolu; spor yapmak… Ancak spor yaparken, doğru sütyen kullanmak gerekiyor. Aksi takdirde göğüslerinin sarkmasına neden olabilirsin.

Yemekten hemen sonra yapılmaması gereken 7 alışkanlık

Yemekten sonra gelen taze demlenmiş tavşan kanı çaya kim hayır diyebilir ki? Ancak yemekten hemen sonra yaptığımız bazı alışkanlıklar sağlığımız için büyük tehdit oluşturuyor.

26488

Sigara kadar zararlı 5 alışkanlık

Sigara kullanmıyorsan genel olarak sağlıklı olduğunu düşünebilirsin. Ancak hayatındaki bazı alışkanlıklar sağlığına en az sigara kadar zarar veriyor olabilir.

24315

Kırışıklıklara neden olan 5 alışkanlık

Tüm kadınların korkulu rüyası kırışıklıklara neden olan alışkanlıklar...

3847