Gençleşmede yeni trend: Somon DNA’sı

Somon DNA’sı yüz gençleştirme yöntemleri arasında en etkili yöntemlerden biri olarak biliniyor.

  • 35PAYLAŞIM
  • 5740OKUMA

Yaş ilerledikçe ne yazık ki vücudumuzdaki kırışıklıklar kaçınılmaz oluyor. Her yaşta taze, diri bir cilde sahip olmak istesek de maalesef vücudumuz yaşlanıyor! Şimdilerde genç kalmak isteyenler için yepyeni bir uygulama ağızdan ağıza yayılıyor; Somon DNA aşısı.

Birkaç sezondur en moda gençleştirme yöntemlerinden biri olan bu uygulama; kendi hacminin 10 bin kat fazlasındaki suyu tutarak, cildinin ihtiyacı olan nem dengesini kurmaya yarıyor.

Cilde etkileri:

1. Somon DNA aşısı, cildindeki kurulukları ve yıpranmış kısımları tedavi etmede yardımcı oluyor. Özellikle çabuk kırışan ve deforme olan bölgelerde; göz çevresi, dudak kenarı, alındaki kırışıklıklar ve gözaltı torbalarının oluşumunu önemli ölçüde önlüyor.

2. Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı koruyucu etki gösteriyor. Güneşten meydana gelen cilt deformasyonlarını da kolayca gideriyor.

3. Sigaranın da ciltte oluşturduğu tahribata karşı hem yenileyici hem de önleyici etki sağlıyor.

Uygulama:

Somon DNA aşısı yaklaşık 20 dakika içerisinde mezolift yöntemiyle uygulanıyor. Uygulama sonrası kişinin günlük hayatına hemen devam edebildiği belirtiliyor. Somon DNA’sının yüksek su tutuculuğu cildinin nemli kalmasını sağlayarak gençleştirme etkisini de hemen gösteriyor.

Kimler uygulatabilir?

Uzmanların önerilerine göre; 30 yaş üstü kişilerde, özellikle yazın sıcak ve nemli havadan ötürü oluşan deformasyonları gidermek ve önlemek amacıyla uygulanması daha faydalı oluyor.