Evde kaş alma teknikleri

Evde kaş alma teknikleri ile bakışlarına yön verebilirsin.

  • 79PAYLAŞIM
  • 13272OKUMA

Evde kaş almanın büyük bir risk olduğunu düşünebilirsin. Ancak doğru teknikleri uygulayarak, hem tasarruf edebilir hem de istediğin kaş şekline sahip olabilirsin.

Evde kaş alma teknikleri:

Cımbız seçimi

İstediğin kaşlara sahip olmak için öncelikle cımbız tercihini doğru yapmalısın. Cımbızlar eğik uçlu, kalın uçlu ve düz uçlu olarak üçe ayrılırlar.

İnce uçlu: İnce ve tam büyümemiş kılları almak için idealdir.

Eğik uçlu: Çok yönlüdür ve maksimum kontrol sağlar.

Kalın uçlu: Aynı anda birkaç kılın alınması için kullanılır.

Batıkları engelle

Evde kaşlarını çıkış yönüne doğru alırsan batık oluşmasını engellemiş olursun. Ayrıca kaşlarını alırken sürekli cımbızın ucunu takip etmelisin. Böylece hangi tüyü yakaladığını da görebilirsin.

Hazırlık aşaması

Öncelikle kaşlarını yukarı ve dışarı doğru kaş fırçası ya da diş fırçası yardımıyla fırçala. Böylelikle hem kaşlarının doğal çizgisini belirlemiş olur, hem de fazlalık olan tüyleri rahatlıkla görebilirsin. Daha sonra uzun olarak düşündüğün tüyleri bir makas yardımıyla kesebilirsin.

Başlangıç ve bitiş noktasını belirle

Bir göz kalemini burnunun kenarına dik gelecek şekilde tut ve kaşının başlangıç noktasını belirle. Bitiş çizgisi için de, kalemi burnunun kenarından göz bebeğine doğru tut. Böylelikle kaşının bitiş çizgisini belirlemiş olursun.

Çerçevele

Kaş çerçeveni beyaz bir kalemle belirleyebilirsin. Böylece beyaz kalem çektiğin yerler, kaş şeklinin nasıl olacağına dair ipucu verir. Alman gereken yerler de çizdiğin beyaz alanda kalır.

Çıkış yönüne göre al

Kaşlarını her zaman çıkış yönüne doğru, tek tek ve aralarda boşluk bırakmadan almalısın. Kaşına kavis vermek istiyorsan, kavisin gözlerinin ortasına denk gelmemesine özen göstermelisin.

Ayna seçimi

Kaşlarını alırken aynaya çok yakın oluyorsan, kaşlarını olduğundan daha çok görüyorsundur. Aynaya yakından bakmak, kaşlarını bozmana neden olur. Bu yüzden geniş bir aynanın önüne geçerek ve yüzünün tamamını görecek şekilde kaşlarını almalısın.

Nemlendir

Kaşlarını aldıktan sonra kızarıklar oluşuyorsa, ferahlatıcı nemlendiriciler kullanabilirsin.

Dağınık kaş modası

Son dönemde kaşları doğal haline bırakmak oldukça popüler olmuştu. Fakat dağınık kaş modası bu akıma farklı bir boyut kazandırdı.

16601

3 adımda kaş şeklini belirleme

Kaş şeklini belirleme teknikleri ile bakışlarına anlam kazandırabilirsin.

30755