Doğal makyaj temizleme teknikleri

Makyaj temizleme ritüeli her kadının günlük bakımında mutlaka yer almalı. İster jel ya da köpük kullanın, ister doğal yöntemler tercih edin; ama mutlaka her gece ciltteki makyajı, kiri ve yağı temizleyin.

  • 44PAYLAŞIM
  • 7319OKUMA

İşte doğal yollarla makyaj temizleme teknikleri:

Vazelin

Vazelini yüzüne pamuk yardımıyla hafifçe uygulayarak makyajını rahatlıkla temizleyebilirsin. Günlük bakımının bir parçası olan vazelini makyaj temizleme ritüeline de ekleyebilirsin.

Bebek yağı

Hassas bir bölge olan göz bölgesini tahriş etmeyeceğinden, özellikle göz makyajını temizlemek için harika bir seçenek olacaktır. Bebek yağını bir pamuğa döküp gözlerini kapatarak uygulayabilirsin.

Zeytinyağı

Kuru bir cilde sahipsen zeytinyağının gücünden yararlanabilirsin. Birkaç damla zeytinyağını, nazikçe masaj yaparak yüzünün her yerine dağıt. Daha sonra pamuğu ılık suyla ıslatıp yüzünü temizle. Yüzünde yağ kalmaması için nötr sabun kullanabilirsin.

Aloe vera

Genelde rimelleri çıkarmak için çok iyi bir çözüm önerisi olsa da yüz makyajını temizlemek için de harika bir seçenek. Aloe vera cildini yumuşatır, göz çevreni gevşetir ve yapışkanlık hissi yaratmaz.

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

6559

Makyajını kolayca çıkarmanı sağlayacak 6 misel su

Misel su kullanımı ile cildini makyajın kalıntılarından arındırarak derinlemesine temizleyebilirsin.

5625

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

6409

Kağıt havludan makyaj temizleme mendili yapımı

Doğal ürünler kullanmayı yaşam biçimi haline getirdiysen, makyaj temizleme mendilini de kendin yapabilirsin.

4550